Zruč v úvodním kole doma prohrála vysoko s Košutkou (22:33), ale proti Třeboni postavila mnohem silnější sestavu, v níž byl prvoligový Martin Kovařík z pražského Chodova a také někdejší český reprezentant Michal Kraus, jenž se s Frýdkem-Místkem stal mistrem republiky a čtyři sezony v dresu Melsungenu strávil v německé bundeslize. Naopak hosté do středních Čech přijeli pouze s jediným hráčem na střídání. Z důvodů svatby, zaměstnání a zranění další chyběli.

Oslabená Třeboň ovšem v prvním poločase hrála prim, vypracovala si tříbrankový náskok, jímž také úvodní půli vyhrála. Škoda, že sedmimetrový hod, který zahrávala v poslední vteřině, neproměnila. Míč skončil na tyči. Po přestávce se dění na hrací ploše zcela obrátilo. Družina od Světa vypadla z koncentrace, udělala mnoho technických chyb, které domácí Jiskra využila k otočení vývoje. Náhle měl jihočeský celek z tříbrankového náskoku čtyřgólové manko. Přestože se hosté ještě snažili, aby ztrátu dohnali, tak se jim to nepovedlo. Na jejich straně štěstí nestálo, neboť 10 vteřin před koncem Třeboň v trháku na 33:33 nevyrovnala. Balón znovu zastavila tyč.

Jaroslav Dušek, trenér Jiskry Třeboň: „Měli jsme smůlu, ale na ni se nedá vymlouvat. Rozhodlo prvních deset minut druhého poločasu, kdy jsme bohužel hráli zbrkle a netakticky. Zruč se tak vrátila do zápasu. Musíme pracovat na tom, abychom se dokázali koncentrovat po celý zápas. Navzdory porážce musím tímto poděkovat hráčům, kteří nastoupili. Všichni zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení. Nutno také vyzdvihnout výkon obou rozhodčích z Českých Budějovic. V příštím kole nás na půdě Košutky čeká velice těžké utkání.“

Jiskra Zruč nad Sázavou – Jiskra Třeboň 33:32 (15:18)
Branky: Felis 8, Roub 7, Vrzáček 5, Lefner 4, Kraus 3, Jeřábek 3, Kovařík 2, Korel 1 – Dušek 7, Pražák 7/5, Brchaň 5, J. Neužil 4, Volf 4, Povolný 3, Zahradník 2.
Vyloučení: 3:1. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Větrovský – Zelenka. Diváci: 50.
Třeboň: Toman, T. Neužil – Volf, Dušek, J. Neužil, Povolný, Brchaň, Zahradník, Pražák. (rop)