Ti byli slavnostně dekorování na úterním galavečeru v otínském kulturním centru Jitka.

A radovali se především zástupci třeboňského sportu, kteří ovládli všechny tři hlavní kategorie.

Mezi dospělými obhájil loňské prvenství taekwondista Jan Mraček, který v roce 2009 získal bronzovou medaili na světovém šampionátu, k níž připojil i druhé a třetí místo z mistrovství Evropy.

V nominaci mladých sportovců do 18 let se poprvé objevil boxer Patrik Jiráček. Olympijskou reprezentační naději výtečná sezona, v níž se stal mistrem republiky mezi kadety a druhý skončil v juniorské kategorii, katapultovala až na nejvyšší příčku.

Hodnocení kolektivů ani jinak dopadnout nemohlo. Třeboňští taekwondisté vybojovali v dresu Česka kromě řady stříbrných a bronzových medailí titul mistrů světa i Evropy a zároveň byli vyhlášeni nejúspěšnějším seniorským týmem světa.

Ocenění za dlouholetou a prospěšnou činnost v oblasti tělovýchovy a sportu zároveň převzaly tři jindřichohradecké osobnosti, které navrhla rada města. Jsou jimi Zdeňka Musilová (gymnastika), Jaroslav Kubín (lední hokej) a Jan Dvořák (házená).

V rámci ceremoniálu byla na základě hlasování čtenářů Deníku vyhlášena i Sportovní hvězda Jindřichohradecka za rok 2009, kterou se stal florbalista Prokop Ferdan z Dačic.