Předposlední kolo první poloviny základní části I. ligy mají za sebou boxeři Třeboně. Tým tentokrát doma přivítal soupeře z Mostu, ke kterému se zachoval jako neslušný hostitel, neboť Severočechy vyhnal z ringu raketovou rychlostí. Z osmi zápasů skončily čtyři před limitem! Pouze dva trvaly celá tři kola.

Duel pátého kola se sice boxoval v Třeboni, ale nikoliv v kulturním a kongresovém centru Roháč, jak je obvyklé, nýbrž v lázeňském komplexu Aurora.

„Personál se o nás velmi hezky staral, v lázeňském prostředí bylo opravdu příjemně. Navíc se nám dařilo, takže si diváci užili své," chválil si vydařenou premiéru prvoligového boxu v Auroře trenér SK Boxing TSM Třeboň Miroslav Foral.

SK BOXING TSM TŘEBOŇ – BANÍK MOST 12:4

Bantamová – do 56 kg: mostecký Marian Čonka odolal tvrdým úderům Petra Rozbouda, ale na body prohrál naprosto jasně – 2:0.

Lehká – do 60 kg: třeboňskému celku se tato kategorie stále nedaří adekvátně obsadit, do boje tedy šel Erik Teplý. Nováček nevydržel ani celé první kolo, na jehož konci přilétl do ringu z domácí rohu ručník. Daniel Bažo vyhrál vzdáním soupeře – 2:2.

Lehká welterová – do 64 kg: junior Tomáš Bartůněk je novou hvězdou třeboňské sestavy, nebojí se nikoho. Jeho formu rychle pocítil i mostecký Martin Novotný. Knokaut v prvním kole – 4:2.

Welterová – do 69 kg: sedmnáctiletý Miloš Bártl se nezalekl velkého jména. Dvojnásobného českého šampióna a někdejšího reprezentanta Petra Kováče nechal třikrát počítat již v úvodním dějství, což znamenalo technické K.O. – 6:2.

Střední – do 75 kg: Patrik Jiráček sice nastoupil o váhu výše, než je obvyklé, ovšem ani on se mezi dvanácti provazy dlouho nezdržel. Těžkým knokautem ukončil snahu Jakuba Veselého těsně po nástupu do ringu – 8:2.

Polotěžká – do 81 kg: celek Mostu přijel bez boxera v této kategorii, Tomáš Dubský vyhrál bez boje – 10:2.

Těžká – do 91 kg: v domácí sestavě chyběl Adam Kolařík, takže Třeboň nepostavila nikoho. Mostecký Radek Giesman zvítězil bez přičinění – 10:4.

Supertěžká – nad 91 kg: ukrutnou řež spustili těžkotonážníci Vít Růžička a Eliáš Band, na body zaslouženě vyhrál domácí obr – 12:4.

Absolvují třeboňští boxeři zápas s Děčínem?

V neděli 17. listopadu se v Děčíně chystá prvoligový duel české skupiny, ve které se mají střetnout dva zatím nejlepší týmy tabulky, což je domácí Armex a SKB Třeboň. Bude se však boxovat? Jihočeši mají totiž velké problémy se složením týmu a odpověď na tuto otázku se snažil v krátkém rozhovoru nalézt trenér třeboňského klubu Miroslav Foral.

Pojede Třeboň boxovat do Děčína?
„Soutěžní řád hovoří jasně o tom, že k zápasu musí družstvo nastoupit alespoň v šesti. My už jsme termín zápasu potvrdili i odsouhlasili, takže bychom k zápasu jet měli. Otázkou ovšem zůstává, zda dáme potřebný počet závodníků dohromady."

Kolik boxerů vám chybí?
„Nemocný je v nejnižší váze Petr Rozboud, za něho náhradu nemáme, v devětašedesátce nebude k dispozici Miloš Bártl, jenž má střevní chřipku, tady náhradní variantu hledáme. Ve střední váze chybí Patrik Jiráček, za něj také nemáme, koho postavit a v polotěžké boxovat nedělní zápas nemůže Tomáš Dubský, jelikož by se z Děčína nestačil vrátit do zaměstnání v Německu. S náhradníky máme problém, což je patálie oddílů z malých měst. V tomto podzimním klimatu se s ním nepotýkáme pouze my."

Co se stane, když se k zápasu nedostavíte?
„Variant je více. Můžeme do Děčína jet třeba v pěti, zápas absolvovat jako přátelský a vrátit se s kontumační porážkou. Také nemusíme jet vůbec, ale to nejenže prohrajeme kontumačně, ale čekala by nás ještě dvacetitisícová pokuta. Ještě nevíme, co bude, avšak tímto dopředu žádáme a prosíme naše příznivce o shovívavost, neboť se opravdu může stát, že zápas o první příčku budeme muset vzdát. Ovšem držte nám pěsti, abychom tým k zápasu v Děčíně složili."

Autor: Roman Pišný