Soutěž načali těžkým soubojem na půdě slovenského soka z Bratislavy. Duel skončil očekávanou porážkou jihočeského mužstva (4:12), které se ve druhém kole představí doma v KKC Roháč, kde bude o prvním říjnovém víkendu hostit Prostějov.

Na cestě do slovenské metropole nechali třeboňští borci jistý díl sil, když se potili ve vedru, jejž předčilo i klimatizaci v mikrobusu. Štreka se navíc protáhla tím, že tým potkaly v Rakousku rozkopané silnice na hlavním tahu a pak bloumal po objížďkách ve Vídni. S nadsázkou se dá tvrdit, že si výprava při nalezení výjezdu Schwechat Petržalka připadala, jakoby už měla za sebou první kolo v ringu.

„Pro nás byl zápas v Bratislavě novou zkušeností, věděli jsme, že se střetneme se soupeřem, který má v sestavě téměř kompletní reprezentaci Slovenska. Potvrdilo se, že Slováci jsou v boxu dál než Češi. Jsou lépe připraveni aerobně, jsou odolnější. Dovolím si konstatovat, že na půdě Ružinova české celky vyhrávat nebudou. Slovenský box podchytil talentovanou mládež, integruje ji do vzniknuvších boxerských akademií, projekty sou podporovány státem," podotkl šéf třeboňského SKB Miroslav Foral, jenž považuje za úspěch už skutečnost, že se v lázeňském městě podařilo zachránit extraligu. „Mohou za to pánové Petr a Miroslav Ježkovi, jimž jsme za to vděčni," poděkoval.

Od zápasu Třeboň příliš neočekávala, ale nasbírané zkušenosti se budou hodit, obzvláště když hosté přispěli ke kvalitnímu průběhu zápasu, který začal hymnami SR a ČR. Hosté se k tomu navíc představili v nových elegantních dresech. „Prohráli jsme, ale velkou vědu z toho neděláme. Máme na to, abychom se v průběhu podzimu lepšili a tabulkou vystoupali co nejvýš," věří mužstvu Foral.

RUŽINOV - TŘEBOŇ 12:4

Do 56 kg: Jihočeši přivezli Martina Stehlíka, ale Slováci bantamovou váhu neobsadili 0:2.

Do 60 kg: lehká váha přinesla parádní mač, v němž Andryj Kramarenko prohrál s Čechoslovákem (má obě občanství mistr ČR i SR) Filipem Barákem těsně 1:2 2:2.

Do 64 kg: na pravidlo, že základem boxu je obrana, zapomněl Erik Teplý. Vrhnul se na Kristiána Nguyena, minutu do něho bušil, ale poté svěsil ruce… K.O. v I. kole 4:2.

Do 69 kg: vteřinu po zahájení třetího kola hosté z boje překvapivě stáhli navrátilce Patrika Jiráčka, jenž předchozí dvě kola nad Mário Zábojníkem vyhrál. „Slovenský reprezentant nestačil, ale my jsme našeho boxera chránili, proto už třetí kolo nešel. Špatně dýchal, hrozil kolaps. Tři týdny přípravy je málo," řekl Foral o tom, co jej vedlo ke vzdání nadějného duelu 6:2.

Do 75 kg: ve střední váze sebrali sudí Patriku Glézlovi výhru nad silným Dominikem Dolinajem. U rozhodčích prohrál 1:2, ale morálně na reprezentantem SR zvítězil 8:2.

Do 81 kg: jasná porážka Vladimíra Lengála s Michalem Šurínem 10:2.

Do 91 kg: „V těžké váze také nebylo, co řešit," uvedl Foral, že Vasil Ducár na Michala Plesníka neměl nárok 12:2.

Nad 91 kg: do ringu šel Adam Kolařík, který běžně boxuje v těžké váze, ale ani v supertěžké se nezalekl Mariána Michalce, jenž byl o 15 cm vyšší a 10 kg těžší 12:4.

Roman Pišný