Třeboňští házenkáři domácí premiéru zvládli

Třeboň – Házenkáři Jiskry Třeboň v 5. kole II. ligy porazili na domácí palubovce plzeňskou Slavii 24:21 a v tabulce se posunuli na čtvrtou příčku.

11.10.2017

Ilustrační foto.Foto: archiv Jindřichohradecký deník

Vzhledem k tomu, že ve sportovní hale v Třeboni probíhala renovace osvětlení, museli druholigoví házenkáři Jiskry odehrát první čtyři kola venku. V pátém už se domácí premiéry dočkali. Proti plzeňské Slavii byla vítězná.

Jiskra nastoupila bez Zdeňka Kubíka, jenž ve stejnou dobu v extralize hájil barvy Jičína ve vítězném zápasu proti Hranicím. Naopak se poprvé v sezóně na hřišti objevil Jan Potměšil a představili se také Lukáš Povolný a Jan Bicek. Pro případ nouze byl na lavičce v pohotovosti rovněž Ondřej Potměšil.

Úvodní minuty patřily západočeskému mužstvu, které si vypracovalo tříbrankový náskok. Teprve s prvním vstřeleným gólem spadla z Třeboně nervozita a díky přesným Bickovým zakončením začala nejen snižovat ztrátu, ale stav otočila na svoji stranu. V poločasu měla tři branky k dobru ona.

Ve druhé půli si celek od Světa nevelký náskok hlídal. Výborně hrál celý čtyřčlenný obranný val, v němž byli Povolný, Marek Volf, Martin Pražák a Lukáš Baierling. Několika zákroky tým podržel též brankář Stanislav Toman. Jihočeské mužstvo si pomohlo i tím, že hrálo čistě. Nemělo žádného vyloučeného hráče, naopak Plzeň musela do oslabení pětkrát.

Jaroslav Dušek, hrající trenér Třeboně: „Střelecky nás držel Bicek, dával většinu našich branek. Byl pro nás stěžejním hráčem. Postupně se zlepšovala obrana a výborně se opět dařilo v bráně Tomanovi. Ve druhém poločase jsme zkušeně kontrolovali vývoj a pak mohli konečně slavit první domácí bodový zisk. Moc se mi líbí, že hrajeme týmově. Někdo je sice platnější v útoku, jiný zase v defenzivě, ale na všech je vidět, že dohromady mají stejný cíl. Všichni bojují a jsou ochotni podřídit se týmovému úspěchu. Také tentokrát chválím rozhodčí, jsou pro mě na podzim milým překvapením. S Plzní pánové Jiří Větrovský a Pavel Rutta obdrželi za svůj výkon absolutní hodnocení.“

Házenkáře Jiskry v dalším kole čeká jihočeské derby se Spartakem MAS Sezimovo Ústí. Na hřišti soupeře, jenž je obzvláště doma nevyzpytatelný, se Třeboň představí v neděli 15. října od 11 hodin.

Jiskra Třeboň – Slavia VŠ Plzeň 24:21 (16:13)
Branky: Bicek 9/2, Baierling 4, J. Potměšil 2, Povolný 2, Dušek 2, J. Neužil 2, Pražák 2/2, Ticháček 1 – Rychna 6/1, Hörner 4, Kříž 4, Bejvl 3, Fait 2, Vlk 1, Brčák 1. Vyloučení: 0:5. Modrá karta: 0:1 (Kříž). Žluté karty: 2:2. Rozhodčí: Rutta – Větrovský. Diváci: 132.
Třeboň: Toman – Volf, Ticháček, J. Neužil, Bicek, Baierling, Vitha, J. Potměšil, O. Potměšil, Povolný, Pražák, Dušek.

11.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Stanislavu Semrádovi z Kardašova Řečice se letos úroda obřích dýní povedla. Na snímku je s vnukem Zdeňkem.
11

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Opilec zpřelámal čtyřmetrovou lísku

Třeboňští házenkáři vyhráli derby v Sezimově Ústí

Sezimovo Ústí - Je bod ztrácejí třeboňští házenkáři na nejvyšší příčku II. ligy poté, co v 6. kole vyhráli jihočeské derby v Sezimově Ústí 24:21.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Hokejbalisté Olympu na západě Čech plně bodovali

Třemošná, Plzeň - Čtyři zápasy v řadě na hřištích soupeřů dokázali vyhrát prvoligoví hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu, díky čemuž se rázem vyhoupli až na 7. místo tabulky.