V sobotu vyzvou slovenského mistra a účastníka Ligy mistrů Prešov, cestou domů se staví v Pardubicích na Český pohár.

Nejlepší slovenský celek hostuje v základní části nejvyšší tuzemské soutěže a v dosavadním průběhu Zubr extraligy ztratil pouze dva body.

Jiskra Lázně je na tom zcela opačně, když v jedenácti duelech dokázala zvítězit pouze ve druhém kole nad Frýdkem–Místkem a v tabulce se krčí na posledním místě.

Na východě Slovenska se ovšem z pohledu Jihočechů zřejmě nedá očekávat žádný zázrak, spíše se budou snažit uhrát co nejčestnější výsledek. Evropskými poháry ostřílený protivník bude navíc jistě těžit i z únavy Třeboňských po vyčerpávající cestě dlouhé více než 600 kilometrů.

Po jedenácti utkáních v nejvyšší soutěži mužů mají házenkáři TJ Jiskra Lázně Třeboň na svém kontě jedinou výhru a jsou u dna extraligové tabulky. A není pravděpodobné, že by se na tom mělo něco měnit po dvanáctém kole, kdy jihočeský celek zajíždí na půdu slovenského mistra Tatranu Prešov.

Účastník Ligy mistrů má na svém kontě devět výher a jen jedinou porážku. „Jedeme pro rozumný výsledek,“ sdělil trenér Vladislav Jordák. Ten po několika oporách, o které přišel, oplakává další ztrátu. „V minulém utkání se zranil Bicek, vypadá to na delší dobu. Dohrál s tím, pak mu ale na rentgenu řekli, že má na ruce nějaké prasklé kůstky a dali mu sádru,“ informuje.

Na Slovensko tak cestuje s ještě okleštěnější sestavou. „Uvidíme, v jaké sestavě nakonec pojedeme. Chybí nám teď navíc Mráz, jenž je na reprezentační akci jednadvacítky, ale možná za námi dorazí. Nejraději bych ho ale šetřil na důležitější zápasy, které nás čekají v dalších kolech,“ tvrdí Jordák.

I proto na nedělní zápasy Českého poháru, za kterými se staví Třeboňští cestou z Prešova, dorazí mladíci z dorostu. „Kluci si musí dáchnout, aby byli připraveni na extraligová utkání, proto budou hrát,“ dodává.

Luděk Švejcar, Zdeněk Prager