Třeboňští házenkáři už předem avizovali, že na zápas posledního kola bude jejich sestava nepočetná. Na Vysočinu opravdu přijeli pouze se šesti hráči do pole a dvěma gólmany. Z nich šel do branky Petr Kostelecký, jeho kolega Stanislav Toman usedl na střídačku v hráčském dresu, aby byl připraven pro případ nouze. Ta naštěstí nenastala, takže zůstal po celých 60 minut na lavičce. Zbylá sedmička spoluhráčů naopak ze hřiště ani jednou neslezla.

Domácí tým se mohl v případě dvoubodového zisku dostat z posledního místa na jedenácté, o tuto teoretickou možnost bojoval ze všech sil. Zápas byl od začátku zcela vyrovnaný, i když se nezdálo, že by Třeboň hrála úplně naplno. Skóre se přehupovalo co chvíli na obě strany. Hostující Jiskra vždy více zabrala, aby dvakrát dotáhla čtyřgólová manka. Domácí mužstvo si 33 vstřelenými brankami utvořilo druholigový rekord. Avšak to házenkářům od Světa nevadilo, v závěru měli více štěstí při zakončení a výhrou tak završili docela povedenou jarní část, v níž vyhráli 7 z 11 zápasů, přičemž jim vyloženě nevyšel pouze duel v plzeňské Košutce.

Jihočeši v tabulce obsadili konečné sedmé místo a oproti minulé sezoně si nejen o jednu příčku polepšili, ale také nasbírali o 8 bodů a nastříleli o 121 gólů víc.

Jaroslav Dušek, hrající trenér Třeboně: „Zápas pro nás byl z mnoha důvodů přínosný. Hráči, co v něm nastoupili, by si z něho měli odnést zkušenosti, které zúročí v další sezóně. Věděli jsme, že z různých příčin bude chybět hodně členů sestavy. Počítali jsme s touto situací a jsem rád, že jsme si s ní vítězně poradili. Za celé mužstvo bych rád touto cestou ještě jednou poděkoval našim fanouškům za přízeň během mistrovského ročníku. Těšíme se už teď na shledání s nimi na začátku toho příštího. “

TJ Dolní Cerekev – Jiskra Třeboň 33:34 (15:16)
Branky: Nedbal 8, Houček 6/1, J. Jetleb 4, Nagy 4/1, K. Jetleb 3, Kameník 3, Mašek 3, Mareš 2 – Brchaň 12, Dušek 7/2, Zahradník 5, J. Neužil 5, Povolný 4, O. Potměšil 1. Vyloučení: 4:1. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Beneš – Chalupa. Diváci: 39.

Třeboň: P. Kostelecký – Dušek, O. Potměšil, Povolný, J. Neužil, Brchaň, Zahradník.

Roman Pišný