Západočeši se v letošní sezoně potýkají s velmi kolísavou formou a aktuálně se nacházejí na hranici postupující osmičky do play off. Plzeň proto do lázeňského města dorazí s jednoznačným úkolem zvítězit, aby naději na proniknutí do vyřazovací části uživila.

Domácímu týmu patří předposlední příčka se stejným bodovým ziskem jako má na samém chvostu celek Frýdku–Místku, takže jeho pozornost se ubírá už spíše k duelům play out, v nichž se rozhodne, kdo bude hrát baráž o udržení nejvyšší soutěže s vítězem I. ligy.

V táboře Jihočechů přesto věří, že pokud se hráči semknou a podaří se jim předvést maximálně kolektivní výkon, mají slušnou naději uhrát body, které by jim zajistily výhodnější výchozí pozici ve skupině o udržení.

Velkou slabinou Třeboně se nyní zdá být hlavně defenziva. Tu by proto měl posílit velezkušený obranář Petr Kejval, jenž u Světa opět hostuje ze Sezimova Ústí.
Na marodce Třeboně stále zůstávají Jakub Šulc, Marek Volf, Matěj Měchura a nově s poraněným ramenem i Jan Bicek. Nemocní byli i dorostenci Martin Loskot a Martin Nohava.

Základní část zakončí Třeboň 7. března v Zubří.

(mm)