Mužstvo od Světa nastoupilo s 11 hráči do pole, opět nechyběl zkušený Jan Bicek. Zruč střídala do hry 8 házenkářů a k dispozici měla 2 gólmany. Přijel i Martin Kovařík, který střídavě hraje I. ligu za Chodov. Očekával se vyrovnaný souboj, což se od začátku potvrzovalo. Obě obrany hrály velmi soustředěně, byly si vědomy toho, že v každém týmu jsou hráči, kteří se dokáží prosadit individuálně. Těm byla defenzívami věnována obzvláštní pozornost. Domácí tým v první půli držel vedení, ale větší náskok si nezískal. K dobru měl maximálně tři branky, nakonec šel na přestávku s dvougólovým náskokem.

Při vstupu do druhé půle hosté rychle vyrovnali na 11:11, takže se začínalo nanovo. V těch chvílích se projevila zkušenost domácích harcovníků Bicka a Martina Pražáka, kteří dali důležité góly. Připojil se k nim i třiadvacetiletý Jan Potměšil, jenž se trefil právě včas. V brance se efektivními zákroky blýskl Petr Kostelecký, jenž vystřídal Stanislava Tomana, který také chytal dobře, ale změna v brance domácímu celku přeci jen prospěla. Deset minut před koncem Třeboň opět vedla rozdílem tří gólů. Závěr si pak pohlídala, přičemž svůj náskok ještě navýšila.

V dalším kole se Jiskra, které v tabulce II. ligy patří sedmé místo příčka, představí znovu na domácí palubovce, kde v sobotu přivítají VŠ Plzeň (18 hodin). Západočeši jsou šestí a nasbírali o bod víc.

Jaroslav Dušek, trenér Třeboně: „Rozhodně to nebylo lehké vítězství, ale potřebovali jsme je, abychom měli pro zbytek jara klid. V prvním poločasu dominovaly obrany, s ní jsem byl spokojený. Před obrátkou jsme vymýšleli, co zlepšit v útoku, kde nám vázla souhra více hráčů a chyběl pohyb bez míče. Vstup do druhé půle byl z naší strany špatný, ale pak jsme se za přispění celého kolektivu chytili. Získali jsme vedení, které sice do přibližně padesáté minuty nebylo velké, ale závěr nám vyšel. Tam už jsme si výsledek zkušeně hlídali. Vítězství se zrodilo díky bojovnosti a také s velkým přispěním diváků, ti byli naším sedmým hráčem. Hlavně ve druhém poločasu nám pomohli, dělají nám radost, že jich přichází stále více. Jejich pomoc budeme v sobotu potřebovat i proti Plzni. Bude u nás favoritem, ovšem pokud fanoušci zase přijdou a povzbudí nás, můžeme soupeře nejen potrápit, ale i překvapit. Uvidíme, jak bude vypadat naše sestava, avšak body hostům zadarmo nedáme.“

Jiskra Třeboň – Jiskra Zruč nad Sázavou 26:21 (11:9)
Branky: Pražák 10/4, Bicek 7, J. Potměšil 3, J. Neužil 3, Povolný 2, Volf 1 – Felis 6/2, Roub 4, Kovařík 4, Lefner 3, Havránek 2, Böhm 2. Vyloučení: 2:3. Žluté karty: 1:2. Rozhodčí: Moravec – Zelenka. Diváci: 148.

Třeboň: Toman, P. Kostelecký – Volf, Dušek, O. Potměšil, Povolný, Baierling, Brchaň, J. Neužil, Zahradník, J. Potměšil, Pražák, Bicek.

Roman Pišný