Jiskře došly síly, v Lovosicích měla k dispozici pouze 11 hráčů.

Kouč Vladislav Jordák navíc musel na marodku dopsat další hráče.
„Před důležitým finišem léčí chřipku obě dorostenecké posily Loskot s Nohavou, ale citelnou ztrátou je především zranění Jana Bicka. I proto bude velice těžké získat ve zbývajících duelech body, které by nám vylepšily pozici před play out,“ posteskl si trenér Jihočechů.

Právě kvůli početné marodce Jiskra odjela do Lovosic pouze s jedenácti hráči na soupisce. Do zápasu však vstoupila podstatně lépe než nervózní domácí. Ti kupili velké množství technických chyb a držel je nad vodou jen výborný výkon brankaře.

Skvělými zákroky se však prezentoval i třeboňský Maroš Pristaš. Radost z vedení však vydržela jen do 20. minuty. Tehdy hosté polevili v koncentraci a Lovosice tak mohly korunovat svoji střeleckou sérii vedoucím gólem.

„Přitom jsme vedli i o pět branek. Problém byl v tom, že jsme si dovolili udělat čtyři naprosto zbytečné fauly, za které jsme si museli odsedět dvouminutové tresty. Ty nastartovaly obrat první půle,“ míní Jordák.
Poločasový výsledek 15:12 ještě nebyl z pohledu hostů demoralizující, ve druhé půli však pokračoval nastolený herní trend. Domácí se sice vyvarovali většímu počtu technických chyb, ale výrazněji Jiskře odskočit nedokázali. V 50. minutě Třeboň začala soupeře dotahovat. Fyzické síly však rychle docházely, střely spojek již nebyly tak přesné a razantní jako v úvodním dějství.

„Zlomovým okamžikem druhého poločasu, za stavu o dva góly pro Lovosice, byla technická chyba mladého Petra Farky a neproměněná sedmička do té doby výborně hrajícího Roberta Kotlaby. Toho dokázali Lovosičtí využít a v samotném závěru odskočili na definitivní rozdíl pěti branek,“ konstatoval trenér Jordák.

Překvapení kola se zrodilo v nedělním duelu posledního Frýdku-Místku na půdě Karviné. Loňský mistr na domácí palubovce bojoval do posledních vteřin o to, aby získal alespoň bod za remízu. Nečekaný bod pro Frýdek-Místek znamená, že se o poslední místo v tabulce nyní dělí právě s třeboňskými házenkáři.

Matěj Měchura