Žďár nad Sázavou je farmou Sokola Nové Veselí, aktuálně čtvrtého mužstva extraligy. Do Třeboně hosté přivezli několik borců z nejvyšší soutěže, především střední spojku Pavla Najmana. V sestavě byli i velmi kvalitní mladíci Jan Kupa, Martin Přibyl, Ondřej Veselý a Jiří Dolejší, kteří v extralize mužů také pravidelně nastupují. Domácí tým nastoupil i s Ondřejem Potměšilem a Janem Bickem, kteří toho na podzim zatím mnoho neodehráli.

Celek z Vysočiny byl favoritem, ale jenom mírným, neboť mnozí házenkáři od Světa oplývají množstvím zkušeností. Přesto nastoupili s respektem, od úvodu nedokázali bránit Dolejšího s Pavlem Najmanem. Přizpůsobili se hře hostů nahoru-dolů, která se sice líbila divákům, ale neseděla domácí obraně. Třeboň za první poločas dostala osmnáct gólů, zdaleka nejvíce na podzim.

Po obrátce Jiskra začala hrát poctivě v obraně, byla agresivní, hráči bojovali, vrátili se ke hře, díky níž získali 7 bodů z předchozích 4 zápasů. Brzy dohnali tříbrankovou ztrátu z prvního poločasu a postupně začali přebírat otěže utkání do svých rukou. Okolo poloviny druhého dějství začalo být patrné, že favorit začíná ztrácet půdu pod nohama. Nemohl se prosadit proti nesmlouvavé třeboňské defenzívě, kterou několika vydařenými zákroky podpořili i brankáři. V útoku se jihočeské mužstvo, které za úspěchem hnali fantastičtí diváci, téměř nemýlilo. Za 30 minut druhé půle nastřílelo silnému Žďáru 19 branek! Nakonec zaslouženě bralo dva body za výhru pětigólovým rozdílem.

Příští kolo Třeboň posílá do Plzně k duelu s tamní Lokomotivou, jež je na sedmé příčce, ale má jen tříbodovou ztrátu na Jiskru a k tomu jeden zápas k dobru. Střetnutí je na programu v neděli 5. listopadu od 16:30 hodin.

Jaroslav Dušek, hrající trenér Třeboně: „Společně s diváky, s nimiž, což nás potěšilo, jsme po zápase poseděli v našem nově otevřeném bufetu přímo v hale, jsme se shodli, že Žďár byl nejsilnějším týmem, který v Třeboni za poslední dvě sezóny hrál. My jsme ze soupeře měli respekt, projevilo se to hned na začátku a vlastně celý první poločas byl z naší strany ustrašený. Obrana nehrála dobře, brankářům se nedařilo. O přestávce ovšem v kabině zněla sebekritika, každý byl odhodlán v druhé půli zabrat na maximum. Touha po vítězství sálala ze všech hráčů, byli jsme agresivnější, během pár minut jsme srovnali a pak se vývoj začal otáčet na naši stranu. Musím přiznat, že se nás drželo i sportovní štěstí, ale my jsme mu šli důrazně naproti. Celkově se dá zápas hodnotit pozitivně, jelikož jsme v obratu s těžkým soupeřem ukázali morální sílu. To je velmi příjemné zjištění. Výsledek je právě o to cennější, že se nerodil lehce. Utkání se muselo líbit divákům, kteří byli naším osmým hráčem a k výhře nás donutili. Fungovala také lavička, s mužstvem žila a měla velký podíl na vyhecování fanoušků v hale.“

Jiskra Třeboň – Sokol Žďár nad Sázavou 34:29 (15:18)
Branky: Baierling 7, Kubík 7/1, Bicek 6, Dušek 5, J. Potměšil 4, Pražák 3, O. Potměšil 1, Vitha 1 – Dolejší 11, Pavel Najman 6, Kupa 4/1, Petr Najman 3, Vlček 2, Přibyl 2, Veselý 1. Vyloučení: 2:2. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Artl – Navrátil. Diváci: 152.

Třeboň: P. Kostelecký, Toman, T. Neužil – Volf, J. Neužil, Bicek, Baierling, Vitha, J. Potměšil, O. Potměšil, Ticháček, Kubík, Pražák, Dušek. 

Roman Pišný