Na rybníku Svět se představí více než 300 závodníků. V sobotu jsou na programu rozjížďky, v neděli přijdou na řadu finálové jízdy.

„Chtěli bychom obnovit tradici kvalitních závodů, které se v Třeboni jezdily od roku 1934. Později regatu pořádali ještě v Račicích, ale pak od ní také ustoupili a nyní u nás podobný podnik chybí, což je škoda. Jsem rád, že se v Třeboni konečně našla vůle jít do toho, i když všichni víme, že je třeba vynaložit mnoho úsilí,“ podotkl ředitel nadcházejících závodů Milan Šindler.

Do Třeboně nyní míří více než 300 sportovců z dvaceti českých oddílů. Namátkou můžeme zmínit pražské posádky Blesku, ČVK a Smíchova, dále Mělník, Brno, Brandýs, Lysou nad Labem či Neratovice a pochopitelně domácí Jiskru či sousední Jindřichův Hradec. Konkurenci pak zvýší jediný zahraniční klub, veslaři z Vídně.

„Pro příští rok ale počítáme s účastí šesti až osmi zahraničních oddílů,“ prohlásil šéf regaty.

Závodit se bude ve všech věkových kategoriích.
„V sobotu jsou od 10 hodin na programu rozjížďky, v neděli se začíná ještě o dvě hodiny dříve a startovat budou opět všichni závodníci ve finále a dalších jízdách o konečné umístění, takže po oba dny je o bohatý program postaráno,“ poznamenal Milan Šindler.

Největším domácím želízkem v ohni bude juniorská reprezentantka Hana Janátová, která při absenci své kolegyně z dvojky bez kormidelníka Blanky Šindlerové tentokrát usedne do skifu.

Ceny nejlepším by stylově v době vrcholení pekingské olympiády měli předávat třeboňské veslařské legendy Jiří Havlis a Jan Jindra, jinak členové zlaté posádky čtyřka s kormidelníkem z olympijských her v roce 1952 v Helsinkách.

PROGRAM REGATY:

SOBOTA 23. SRPNA:
10.00 začátek regaty
(v plánu je celkem 67 rozjížděk, poslední jízda je na programu v 18.20 hodin)
NEDĚLE 24. SRPNA:
8.00 začátek finálových jízd
o konečné umístění
(poslední závod je na programu v 15.37 hodin)