Americký trenér posledního týmu Kooperativa NBL pod dojmem neuspokojivých výsledků těsně před koncem základní části sám odstoupil, ale vedení klubu po vzájemné dohodě nakonec jeho rozhodnutí skončit neakceptovalo a domluvilo se s ním na dalším pokračování.

„Před přípravou na nadstavbovou část sezony vedení klubu dospělo k rozhodnutí, že je v nejlepším zájmu naší organizace, aby se Gilbert Abraham vrátil do pozice hlavního trenéra,“ tlumočil zásadní informaci mluvčí GBA Fio banky Filip Hraba.

Abraham se vrací k týmu, který v uplynulých dnech posílil zkušený Srb Edi Sinadinović a americký mladík Ian DuBose. A rozšíří se i jeho realizační kádr, s nímž bude nově úzce spolupracovat výkonný ředitel Get Better Academy Julian Beťko, jenž hradecké basketbalisty vedl uplynulé dvě sezony. Společně s Abrahamem zůstává i jeho asistent Jimmy Rhoades.

Američan Gilbert Abraham už není trenérem jindřichohradeckých basketbalistů. U posledního týmu tabulky KNBL skončil na vlastní žádost.
Abraham rezignoval. Hradečtí basketbalisté hledají trenéra

Mužstvo už se připravuje na rozhodující část sezony, v níž bude jindřichohradecký celek usilovat o záchranu v Kooperativa NBL. „Naše současné postavení neurčuje, jak daleko můžeme dojít, ale pouze to, kde budeme začínat. Musíme společně pracovat směrem k výsledkům, které chceme mít, a také musíme budovat vítěznou kulturu a vítězné návyky,“ uvedl Gilbert Abraham.

Ještě před tím basketbalisty GBA Fio banky čeká dohrávka odloženého závěrečného utkání základní části, v němž v sobotu 22. ledna ve své hale přivítají nanejvýš atraktivního protivníka v podobě mistrovského Nymburku (18 hodin).