Dopoledne závodili žáci, u nichž šlo o závod Českého poháru a současně i mistrovství České republiky v triatlonu. Poté následovaly závody Evropského poháru juniorů a juniorek.

Odpoledne se pak jel závod dospělých, který byl mistrovstvím České republiky na tratích sprint-triatlonu, tedy 750 m plavání, 20 km na kole a 5 km běhu.

Na start dopoledních závodů se postavilo 138 dětí. Hned šest medailí si odvezli závodníci jindřichohradeckých oddílů. Na nejmenší čekalo 100 m plavání, 2 km kola a 1 km běhu. Zlato v kategorii devítiletých vybojoval Filip Kinter (PK JH). Pro stříbrnou medaili si v závodě osmiletých dívek doběhla Linda Tischlerová. Mezi stejně mladými chlapci bral bronzovou medaili Antonín Valda (oba TCV JH). Na mladší žáky již čekala nejen větší konkurence, ale také delší tratě, a to 300 m plavání, 7,5 km kolo a 1,7 km běhu. Na stupně vítězů se postavili hned dva závodníci Plaveckého klubu Jindřichův Hradec. Hynek Hrdlička bral stříbro a Šimon Michálek získal bronz. Starší žáci měli stejné distance, jen běh si prodloužili na 3400 metrů. Bronzovou medaili v mistrovském závodě vybojoval Jakub Hrdlička (PK JH).

Krátce po poledni se na start závodu Evropského poháru postavilo 71 závodníků. Silné zastoupení mezi nimi měli čeští dorostenci a junioři, kterých bylo celkem devět. Na pěkném 30. místě při svém druhém vystoupení v pohárovém závodě skončil Filip Michálek (PK JH, 16 let), jenž byl z českých reprezentantů pátý. Oba závodníci TCV JH skončili za ním, osmnáctiletý Jan Trutna šestatřicátý a o rok mladší Jindřich Střihavka na 38. pozici. Po juniorech přišly na řadu juniorky, kterých i s desítkou českých reprezentantek startovalo třiačtyřicet. Výborně si vedla příbramská Iveta Fairaislová závodící v barvách TCV JH, která doběhla na vynikajícím druhém místě. Šestnáctiletá Anna Hrdličková (PK JH) výborně zaplavala a dostala se do první skupiny, při cyklistické části ji však postihl pád a závod nedokončila.

V odpoledním závodě dospělých se nejlépe vedlo Františku Linduškovi (TCV JH), který v hlavním závodě mužů sice finišoval na pátém místě, v kategorii mužů do 23 let ale bral stříbrnou medaili. Zároveň se stal akademickým mistrem České republiky. V závodech dorostenců a juniorů, které ovšem nebyly součástí Českého poháru, neboť mladí reprezentanti závodili v evropské konkurenci, vybojoval nejvyšší příčku junior Jiří Fencl (TCV JH).

Velká cena E.ON – výsledky:
Evropský pohár juniorek: 1. Valentina Rjazovová (Rusko) 1:04:49 hod., 2. Iveta Fairaislová (ČR – TCV JH) +0:18, Anna Hrdličková (ČR – PK JH) DNF.

Evropský pohár juniorů: 1. Matevj Plavko (Slovinsko) 57:00 min., 30. Filip Michálek (ČR – PK JH) +3:53, 36. Jan Trutna +4:42, 38. Jindřich Stříhavka (oba ČR – TCV JH) +4:51.

Ženy 20-23 let: Kateřina Zemanová DSQ. Dorostenky (11): 9. Adriana Ondrášková.

Muži 20-23 let (17): 2. František Linduška, 8. Marek Fencl. Dorostenci (8): 1. Jiří Fencl.

Dívky – 8 let (2): 2. Linda Tischlerová (všichni TCV JH).

Dívky - 9 let (7): 6. Eliška Jahodová (PK JH).

Dívky - 10-11 let (12): 5. Beáta Kučerová, 11. Anna Ficová.

Mladší žákyně (18): 16. Anežka Šimonová.

Starší žákyně (20): 10. Tereza Duchková, 19. Veronika Kopáčková.

Chlapci – 8 let (4): 3. Antonín Valda (všichni TCV JH). 9 let (8): 1. Filip Kinter (PK JH), 8. Matěj Kolář.

Chlapci - 10-11 let (13): 4. Vojtěch Gröschl, 11. Václav Gröschl (všichni TCV JH).

Mladší žáci (24): 2. Hynek Hrdlička, 3. Šimon Michálek.

Starší žáci (30): 3. Jakub Hrdlička (všichni PK JH), 17. Matyáš Němec, 20. Ondřej Poulek (oba TCV JH).