Anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2011 okresu Jindřichův Hradec, kterou pořádá okresní sdružení Českého svazu tělesné výchovy společně s produkční a marketingovou agenturou ČOK CZ a Jindřichohradeckým deníkem jako mediálním partnerem, už zná vítěze a další pořadí ve všech kategoriích. Svědkem slavnostního vyhlášení se ve středu večer stalo městské kulturní středisko v Dačicích.


V kategorii jednotlivců mezi dospělými sportovci znovu triumfovala letní biatlonistka a vytrvalkyně Pavla Schorná z Klubu Biatlonu Staré Město pod Landštejnem. Ta zopakovala své vítězství z roku 2010 a zároveň navázala na prvenství v letech 2006 a 2007, které získala ještě pod dívčím jménem Matyášová, což lze bez nadsázky považovat za unikátní počin. Sympatická maminka syna Honzíka v loňském roce mimo jiné získala dva tituly mistryně Evropy v letním biatlonu a stejně si vedla i na šampionátu Asie. Nespočet medailí posbírala i na domácí scéně a navíc je také nejlepší tuzemskou závodnicí v extrémní atletické disciplíně – běhu do vrchu.


Úspěch staroměstských biatlonistů podtrhl druhou příčkou její manžel Luboš Schorný, který se v roce 2011 stal mistrem světa v orientačním biatlonu a získal i bronz ve štafetovém závodě na mistrovství Evropy letních biatlonistů.


Na třetím místě se pak umístil hradecký rodák Jan Klaška, jenž se stal loni profesionálním mistrem Evropy v kickboxu a v barvách třeboňských taekwondistů ovládl republikový šampionát ve sportovním boji. Zároveň byl členem družstva české reprezentace v taekwon-do, které získalo dva tituly mistrů světa v Koreji ve speciálních technikách a sportovním boji.


Mezi mládežníky do 18 let se z vítězství v anketě raduje Jan Benešová ze Sdružení orientačních sportů J. Hradec, která je juniorskou mistryní světa v orientačním biatlonu a přední tuzemskou orientační běžkyní.

Na druhém místě skončila trojnásobná atletická mistryně republiky v kouli, oštěpu a disku v kategorii starších žákyň Kateřina Jelínková z Nové Včelnice. Třetí místo pak obsadila závodnice Plaveckého klubu J. Hradec Karolína Šimková, jež v žákovské kategorii patří mezi nejlepší české plavkyně, což dokumentovala stříbrem a dvěma bronzy na mistrovství republiky.


Mezi kolektivy se na nejvyšší příčku propracovali basketbalisté BK Lions J. Hradec, kteří v minulé sezoně došli v I. lize až do finále a po sportovní stránce si vybojovali postup do nejvyšší tuzemské soutěže, na který ale pak kvůli finanční náročnosti nereflektovali.

JEDNOTLIVCI – DOSPĚLÍ
1. Pavla Schorná, letní biatlon, atletika
 Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem
2. Luboš Schorný, letní biatlon
 Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem
3. Jan Klaška, taekwon-do ITF, kickbox
 Won-Hyo Třeboň
4. Ivana Ferdanová, judo
 Sokol Dačice
5. Jan Mraček, taekwon-doITF
 Won-Hyo Třeboň
JEDNOTLIVCI – MLÁDEŽ DO 18 LET
1. Jana Benešová, orientační běh
 Sdružení orientačních sportů J. Hradec
2. Kateřina Jelínková, atletika
 TJ Nová Včelnice
3. Karolína Šimková, plavání
 Plavecký klub J. Hradec
4. Mojmír Holec, kuželky
 Centropen Dačice
5. Anna Bednářová, plavání
 Plavecký klub J. Hradec
6. Patrik Jiráček, box
 SK Boxing Třeboň
7. Kateřina Malá, judo
 Sokol Dačice
8. Jonáš Kešnar, plavání handicapovaných
 Union SHK J. Hradec
9. Ondřej Mikulášek, letní biatlon
 Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem
10. Jan Hrbek, házená
 Jiskra Třeboň
KOLEKTIVY
1. BK Lions J. Hradec
 basketbal – muži
2. Won-Hyo Třeboň
 taekwon-do ITF – muži
3. Centropen Dačice
 kuželky – muži
4. TJ Házená J. Hradec
 házená – ženy
5. Centropen Dačice
 fotbal – starší žáci
SPORTOVNÍ HVĚZDA JINDŘICHOHRADECKÉHO DENÍKU
Kateřina Krupicová
házená
TJ Házená J. Hradec
SÍŇ SLÁVY MĚSTA DAČICE
Rudolf Kubek
Jaroslav Němec
Milada Dohnalová