Udržet výhodné postavení před čtvrtfinále ale bude mít nejlepší jihočeský tým ještě těžké. V závěru základní části totiž doma hostí druhé Kovo Praha (sobota 14 hodin) a jede na hřiště třetí Třemošné.

Na Jihočeších bylo od začátku patrné, že přijeli do Kladna pro vítězství. Jejich odhodlání ovšem nešlo ruku v ruce s přílišnou motivací, která v první třetině hráče Olympu několikrát poslala do oslabení. V přesilových hrách se však domácímu týmu vůbec nedařilo a přesnost kombinací značně stěžovala i nepříznivá povětrnost. Přestože hosté hráli často v oslabení, byli nebezpečnější. V několika nadějných šancích se objevil Matějka, ale teprve si srovnával střeleckou mušku.

Ze selanky drama

Od druhého dějství začal Olymp hrát disciplinovaněji a přirozeně tím převzal iniciativu. Do sedla mu pomohla trefa Jindry po nezištné přihrávce Čermáka. Hosté pak udeřili ještě jednou po střele Matějky.

Stejný hráč na začátku třetí třetiny uspěl i v přesilové hře, když přetlačil dvojici obránců a dorazil střelu Jíry.

Tříbrankový náskok jindřichohradecké mužstvo až příliš uklidnil a v závěru málem doplatilo na svoji ležérnost. Kladno totiž nejprve potrestalo zbrklou chybu v rozehrávce hostů a poté se konečně trefilo i v přesilovce.
Namísto poklidné selanky se tak konec zápasu změnil v drama, které ale mělo pro Olymp přece jen šťastnou tečku. Při power play domácích projevil svoji zkušenost Supek, jenž střelou do prázdné klece definitivně rozhodl o jihočeském vítězství.

„Konečně jsme venku podali stejný výkon jako doma. Před zápasem jsme si řekli, že do Kladna jedeme vyhrát a od začátku jsme za tímto cílem šli. V sestavě nám sice chyběl náš nejproduktivnější hráč Milan Majerik, ale velmi dobře ho nahradil dorostenec Marek Motyčák. Výtečný výkon předvedl brankář Lukáš Hovorka. Na důležité výhře má velkou zásluhu,“ uvedl vedoucí mužstva Olympu Martin Čapek.

Branky: Matějka 2, Jindra, Supek. Asistence: Jíra 2, Čermák, Čapek, Soukup.
Střely na branku: 36:30. Vyloučení: 4:8. Přesilovky: 1:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:2.
Olymp: Hovorka – Jíra, Dalík, Adam, B. Mátl, Supek – A. Krivuš, Matějka, Čapek – Motyčák, Plášil, Soukup – Čermák, Jindra, Krčmár