První utkání letošní Světové ligy na domácí půdě v Českých Budějovicích začal český tým rozpačitě. Zásluhou univerzála Štokra ale skóre srovnal (10:10). Jenže nad sítí začal v tu chvíli řádit výjimečný skokan, smečař Earvin Ngapeth a Francie pohodlně v 1. setu zvítězila (25:18).

Podobný průběh měl i druhý set. Českým hráčům vázla souhra, a tak trenér sáhl ke střídání nahrávačů, trenér Šmejkal poslal do hry Haníka místo Habra. Domácím hráčům se podařilo srovnat se soupeřem krok, na hřiště se dostal i další smečař Vašíček, který se blýskl krásným jednoblokem. Přesto Češi prohráli i tuto koncovku (20:25).

Nejvyrovnanější volejbal přinesl třetí set. Vynikající publikum povzbuzovalo Čechy až do posledních okamžiků. Stylově přímým bodem z podání ale utkání zakončili hosté. Výběr Francie byl nad síly českého týmu.

Česká republika – Francie 0:3 (-18, -20, -24), čas: 83 minut, rozhodčí: Isajlovič (Rakousko), Gerothodoros (Řecko), diváků: 3987.

Česká republika: Habr, Štokr, Veselý, Holubec, Michálek, Bartoš – libero Kryštof (Haník, Vašíček, Mach). Trenér Zdeněk Šmejkal.

Francie: Rouzier, Toniutti, Tillie, Ngapeth, Le Golf, Le Roux – libero Grebennikov (Jaumel, Sidibe). Trenér Laurent Tillie