V C.K. lize zůstaly jen dva týmy bez ztráty

Nová Bystřice - Ve sportovní hale v Nové Bystřici pokračovala druhým hracím dnem okresní futsalová C.K. liga.

20.12.2011

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Dva těžké zápasy čekaly Sedelskou hospodu ve druhém dvoukole okresní futsalové C.K. ligy. Velkou marodkou zmítaný tým se v Nové Bystřici střetl s favorizovanými mužstvy z Nové Včelnice a Kardašovy Řečice. Z obou zápasů sice odešel se ctí, ale ani v jednom nebodoval a spadl až na osmou příčku tabulky. V čele pořadí se stále drží dva celky, které dosud neztratily ani bod, a sice Lennyho Křídla a N. Včelnice. Těsně v patách mají jindřichohradeckou Kasalovu pilu. C. K. liga má nyní sváteční pauzu, pokračovat bude až v sobotu 14. ledna.

Roztrhtrenky – No Comment 5:2
Branky: 3., 30. Jiří Havel, 8. Z. Beneš, 9. M. Feytl, 11. M. Klípa – 1. Forman, 30. Yevtuschenko. Poločas: 4:1.
Dva novobystřické týmy se střetly již v přípravě před sezónou, kdy Roztrhtrenky nováčka sice porazily, ale nijak výrazně jej nepřehrály. Podobně vypadal i mistrovský zápas, v němž byl favorit mírně lepší a zaslouženě získal tři body za vítězství.

Quizard – N. Včelnice 2:4
Branky: 5. Kozár, 20. Uxa – 23. O. Blažek, 23. Mareš, 27. Hulík, 27. L. Cypra. Poločas: 1:0.
Jindřichohradecké mužstvo odehrálo ve velkém stylu první poločas, který ke své škodě vyhrálo pouze 1:0. Ve 20. minutě druhé půle Lukáš Uxa fantastickou ránou z trestného kopu zvýšil na dvoubrankový rozdíl. V té chvíli se zdálo, že se schyluje k překvapení. Pocemkamdeš ovšem neuvěřitelně zabralo, vynutilo se drtivou převahu a dvojicí slepených gólů, kdy skórovalo ve 23. a 27. minutě pokaždé v rozmezí pětadvaceti vteřin, utkání otočilo ve svůj prospěch.

No Comment – Kasalova pila 0:9
Branky: 3., 21. Víteček, 10., 25. Maršák, 12., 18. Landkammer, 4. Henze, 6. M. Baláž, 26. Brož. Poločas: 0:5.
Zápas začal šancemi domácího týmu, gól ovšem vstřelil dřevař Jan Víteček a od toho momentu už na hřišti existoval jen jeden celek. Nováček se nezmohl ani na čestný úspěch, takže se z čistého konta radoval gólman pily Tomáš Plachý.

N. Včelnice – Sedel. hospoda 3:1
Branky: 8. Petráš, 18. Hulík, 20. Mareš – 18. J. Novák. Červené karty: 0:1 (Kandl). Poločas: 1:0.
Naprosto vyrovnané utkání, které vyhrála šťastnější N. Včelnice. Tu v prvním poločase dostal do vedení Marek Petráš, díky němu a také brankáři Lukáši Holickému Pocemkamdeš po 15 minutách vedlo 1:0. Gólman N. Včelnice byl i po změně stran velkou osobností na hrací ploše, překonat jej dokázal pouze Jiří Novák, jenž vyrovnával na 1:1. Jenže smír měl jen jepičí trvání, protože ještě v téže minutě Roman Hulík vedení N. Včelnici vrátil, když vstřelil svůj druhý vítězný gól dne. Tomáš Mareš poté výhru Pocemkamdeš pojistil třetí trefou. V závěrečných vteřinách se ještě futsal v N. Bystřici začervenal, neboť kartónek rudé barvy v ruce sudího Pavla Janáka spatřil Jan Kandl. Ten byl potrestán za stažení soupeře za dres v jasné gólové příležitosti.

Roztrhtrenky – Quizard 4:4
Branky: 10., 20. M. Klípa, 17., 28. M. Feytl – 12., 25. Kozár, 26. Bitala, 29. B. Hromádka. Poločas: 1:1.
Deset minut se čekalo na úvodní gól, pak otevřel skóre domácí Marek Klípa a udal ráz celému vývoji, kdy hosté ani jednou nevedli, ale vždy dokázali stav dotáhnout. Nejprve 26. minutě Milan Bitala zlikvidoval dvougólovou ztrátu a ještě půldruhé minuty před koncem kanonýr Bořek Hromádka stačil dohnat manko, což znamenalo vyrovnání na 4:4 a zaslouženou dělbu bodů. Zároveň se zrodila první remíza C.K. ligy.

Lennyho Křídla – FC Nikdo 9:1
Branky: 3., 8., 13., 24., 28. M. Šenkýř, 7. Kuchař, 19. Suč, 25. T. Cypra, 29. Nácar – 1. Gajdoš. Poločas: 4:1.
Premiérový dotek Romana Gajdoše s míčem v C.K. lize přinesl tomuto hráči první gól a hostům z Číměře pomohl na necelé tři minuty do vedení nad favoritem. Pak vyrovnal Marek Šenkýř a z duelu s outsiderem si udělal svoji vlastní střelnici.

Příbraz – Kasalova pila 2:4
Branky: 24., 27. Hadač – 26., 27. M. Baláž, 4. Maršák, 9. Brož. Poločas: 0:2.
Rozmetadlo vsadilo na bojovnost, ale herní kvalita byla na straně Kasalovy pily. Jindřichohradečtí hráči se dostávali do šancí, z nichž dvě proměnili Daniel Maršák a Miroslav Brož. Ve druhé půli pilaři vytáhli své vedení až na rozdíl tří branek a zkušeně si pohlídali cestu za zaslouženým vítězstvím.

Sedel. hospoda – Plzeň. pivnice 1:2
Branky: 20. T. Kamas – 2. Idrizaj, 3. Fischer. Žluté karty: 0:1 (Fischer). Poločas: 0:2.
Do hospodského derby vletěla K. Řečice jako orkán, který o víkendu sužoval české luhy a háje a ve třetí minutě vedla 2:0. S tímto náskokem vydržela po celé utkání, dovolila pouze Tomáši Kamasovi snížit, ale výhru nakonec přeci jen ubránila.

FC Nikdo – Příbraz 2:11
Branky: 14. Láf, 18. J. Drábik – 16., 26., 27., 28., 29. T. Pivko, 5., 10., 26. Hadač, 3., 20. Heřmánek, 11. Kos. Poločas: 1:4.
Ještě ve 20. minutě mužstvo z Číměře nevypadalo na to, že dostane takový výprask. Jenže za posledních pět minut inkasovalo pětkrát, přičemž prim v tomto ohledu hrál Tibor Pivko.

Plzeň. pivnice – Lennyho Křídla 3:5
Branky: 13., 21. Michal, 7. Idrizaj – 8., 23. Suč, 6. M. Šenkýř, 22. Nácar, 28. T. Cypra. Žluté karty: 1:0 (Idrizaj). Poločas: 2:2.
Nejočekávanější duel druhého hracího dne kvalitou, průběhem a dramatičností vůbec nezklamal. Obě mužstva se od úvodu věnovala ofenzívě více než bránění a šance se proto rodily neustále. Každý tým chvílemi tahal za delší konec provazu, Křídla vedla 1:0, 2:1, prohrávala 2:3. Na 4:3 pro favorita zpět otočil Ivan Suč, jenž se dvěma góly připomněl K. Řečici, odkud že pochází. Definitivní tečku výhře Křídel dal Tomáš Cypra, jenž dvě minuty před koncem proměnil penaltu.