Bezproblémový průběh turnaje švýcarským systémem zajistil Martin Hejda z QCC České Budějovice, kterému patří za odvedenou práci velké poděkování.

Výsledky turnaje: V turnaji zvítězil hráč s nejvyšším ELO – Komprda Pavel z AERO Odolená Voda s 6,5 body, 2. místo obsadil Brožek Karel s 5,5 body a 3. místo Plucar Jiří se 4,5 body (oba ze Slovanu Jindřichův Hradec) Další výsledky a podrobnosti o turnaj lze nalézt na šachových stránkách www.chess-results.com

Nejlepším hráčem přímo z Horního Skrýchova byl Domin Pavel na 10. místě se čtyřmi body. Ozdobou turnaje byl výkon žáka základní školy Lukáše Píchy, který obsadil 6. místo se čtyřmi získanými body, pro jehož perfektní hru nemohl vítěz turnaje najít dostatek superlativů.

Turnaj organizovala TJ Pilich Horní Skrýchov – oddíl šachu a go. Vydařil se po všech stránkách. Spokojenost účastníků ze sportovních zážitků, příjemné prostředí v hospodě „U Slámů“, zajištěné občerstvení a k obědu vynikající zelňačka.

Velké poděkování patří sponzorům a to firmám SETO s.r.o. a VNP s.r.o. Dačice. Nad celým turnajem převzal záštitu starosta obce Jiří Drahota. Putovní pohár ve formě krásné šachové figury vytvořil místní řezbářský mistr a hospodský v jedné osobě pan Petr Sláma. Všeobecná spokojenost se promítla do přání účastníků zúčastnit se turnaje též v dalším ročníku – tj. v roce 2020.

Pavel Gřunděl