Motoristická sezona by měla v Jiníně odstartovat už ani ne za měsíc v sobotu 17. dubna úvodním závodem mezinárodního mistrovství republiky juniorů v motokrosu. „Zatím jsem jen tak neoficiálně zajišťoval zdravotnické zabezpečení. Ale jestli se nakonec skutečně pojede, to fakt nevím. Tady se neví, co bude za dva dny, natož za měsíc,“ jen rezignovaně mávne rukou.

Pokud by se juniorský závod nemohl uskutečnit v dubnu, je ve hře jeho případné přeložení na červnový termín. „Ale je opravdu těžké v této době něco dlouhodoběji plánovat. Jsou to jen spekulace,“ posmutněle Kalný namítne.

Na květen chystá parta kolem bývalého výborného rallyekrosového závodníka z loňska odložené mistrovství Evropy motokrosových veteránů – klasiků. „První závod tohoto seriálu v Německu už byl zrušen. Teď se zjišťuje, za jakých podmínek by se mohlo jet u nás. Je to složité,“ kroutí hlavou.

Na 5. června je naplánováno mezinárodní mistrovství republiky v sajdkárkrosu, které by mělo být generálkou na srpnový světový šampionát v této disciplíně. „Dokonce promotéři světového šampionátu uvažují o tom, že by se u nás mohly odjet dva závody, jako to fungovalo loni v mistrovství světa v motokrosu. Ale pořád jsou to jenom úvahy. Budu se opakovat, ale v dnešní době je těžké něco považovat za definitivní,“ jen šéf jinínského klubu krčí rameny.

Jedním z vrcholů letošního programu v Jiníně by mělo být 11. července mezinárodní mistrovství republiky v motokrosu, dále zde pojedou motokrosaři jihočeský i středočeský krajský přebor. Na závěr sezony klub v říjnu uspořádá poslední závod domácího šampionátu v endurosprintu a úplnou tečku obstará 23. října finále populárního Šumavského Amatér Cupu v motokrosu.

Přestože je doba vinou pandemie značně nejistá, Kalného parta v průběhu zimní přestávky rozhodně nezahálela. „Pořídili jsme nový naorávák, který nám zlepší prokypření trati. Jakmile dráha oschne, tak ho chceme vyzkoušet,“ informuje muž, jehož srdce hoří pro motoristický sport. „Po trati jsme ještě rozvezli zeminu a dělali nějaké další menší úpravy,“ dodá.

Momentálně mají v Jiníně zavřeno. „Od pondělí už se ale může sportovat v rámci okresu, takže by se mohlo začít trénovat a snad se celková situace bude postupně zlepšovat,“ věří.