Od vstupu do jarní části I. ligy žen nemohly jindřichohradecké házenkářky očekávat nic světoborného, neboť nastoupily na půdě favorizovaných Kunovic znatelně oslabené. Postrádaly totiž nemocné opory Lenka Pilařová a Barbora Eliášová, k dispozici nebylo trio českobudějovických posil a chyběla i výpomoc některých starších dorostenek, jež ve stejnou dobu hrály zápas v Praze.

O porážce Jihočešek prakticky rozhodl první poločas, který ztratily rozdílem pěti gólů, tedy takovým, jakým skončilo i celé utkání.

„Bylo nám jasné, že to v Kunovicích nebudeme mít jednoduché, ale ani domácí družstvo nebylo zcela kompletní, takže z toho byl vyrovnaný zápas. Jediný rozdíl byl v tom, že naše zakončení bylo nepřesné. Za vše hovoří neproměnění tří sedmiček v úvodu. K tomu ještě několik nevyužitých jasných šancí. Naopak Kunovice všechny čtyři sedmimetrové hody daly," referovala jindřichohradecká trenérka Iva Jonová o průběhu první půle.

Po změně stran se hostující tým pokoušel utkání zvrátit. Prosazovat se začala Sabina Jasanská, jež se v první poločase nemohla dostat do pohody, jelikož ji sužovalo nachlazení. Svým výkonem ulehčila práci Kateřině Krupicové a Kristýně Hanzalové, kolegyním na spojce, na nichž do té doby vše leželo.

Vůbec se naopak nedařilo Michaele Vlkové, jež nejenže nedala gól z ničeho, ale v nervózním střetnutí byla po třech dvouminutových trestech diskvalifikována.

„Skoro posledních dvacet minut nám na lavičce zbyla jediná hráčka na střídání. Naše hra se v druhé půli zlepšila, dařilo se v obraně a díky tomu i v rychlém přechodu do útoku. Ovšem ani při vší snaze se nám nepodařilo dotáhnout ztrátu z první poloviny zápasu," litovala Iva Jonová, jež v průběhu duelu také vyfasovala napomenutí žlutou kartou.

V neděli bude Házená J. Hradec doma hostit Jiskru Otrokovice (15 hodin), což je tým z osmého místa průběžné tabulky. Jihočešky, které jsou předposlední, vědí, že je to soupeř k poražení. Získat dva body potřebují jako sůl.

„Nic jiného nám nezbývá, doma musíme plně bodovat. Snad budeme kompletní," přeje si trenérka.

K dispozici domácím už bude Eliášová a trojice Hana Formánková, Zuzana Hondlíková a Anna Dolejšová. Jediný otazník visí nad Pilařovou, jejíž koleno ještě není v úplném pořádku.

KUNOVICE – J. HRADEC 25:20 (14:9)
Branky: Brablcová 7/4, Romanová 4, Martindaleová 4, Kosinková 3, Balážová 3, Sklenářová 3, Hrabalová 1 – Krupicová 7/4, Hanzalová 5, Jasanská 3, Rýparová 2, Zahradníková 2, Voldánová 1.
Vyloučení: 6:6. Červená karta: 0:1 (42. Vlková). Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Diváci: 90.
Házená J. Hradec: Davidová, Dušková – Vlková, Kočová, Hanzalová, Voldánová, Krupicová, Rýparová, Zahradníková, Jasanská.

Autor: Roman Pišný