Domácí chtěli svému soupeři oplatit nečekanou porážku ze druhého kola a zároveň již potřebovali bodovat. Z počátku se zdálo, že se jim jejich cíle bez problémů podaří splnit, když ve 20.minutě zvyšoval na 11:6 Kalous. Jenže poté začali chybovat, Jihočeši se dostávali do tempa a najednoub ylo srovnáno 11:11. Do konce první půle přidaly oba celky po dvou brankách a v poločase byl stav nerozhodný 13:13.

Na začátku druhého poločasu se domácím podařilo získat čtyřbrankové vedení, které si udrželi po většinu druhé půle. V posledních deseti minutách ještě dvakrát o dva přesné zásahy navýšili skóre a připsali si vítězství 32:26.

Lovosice – Jiskra Třeboň 32:26 (13:13),