V novobystřickém derby obhájce titulu nestačil na FC Ticho

Jindřichův Hradec - Vyřazovacími boji vyvrcholila 1. C. K. okresní futsalová liga. Jak jsme již včera informovali, prvenství získali hráči Kardašovy Řečice. Dnes přinášíme kompletní souhrn ostatních zápasů play off.

11.3.2008

Kapitán Lennyho Křídel David Frühauf (vpravo) převzal od člena okresní komise futsalu Jiřího Nikodýma Trofej České Kanady za vítězství svého týmu v základní části okresní futsalové ligy, kterou věnoval garant soutěže Ladislav Mátl (uprostřed). Foto: Deník/Zdeněk Prager

Čtvrtfinále:

Kasalova pila – Sedelská Hospoda 3:3 (2:2), na penalty 3:1, Lovětínský, Maršák, Víteček – L. Mihula, P. Kodada, Šašek.
Pilaři vedli od 3. min. 1:0, ale Sedlo obrátilo stav. Domácí Maršák tak 80 vteřin před obrátkou už vyrovnával na 2:2. Dramatický duel vrcholil ve druhé půli, kdy hosty dostal do vedení Šašek. Kasalova pila ovšem v poslední minutě odvolala brankáře Studenovského a 49 vteřin před závěrečným hvizdem srovnal Víteček. Penaltový rozstřel přinesl více štěstí Kasalově pile.

Cuba`s – FC Ticho 1:1 (1:1), na penalty 2:4, Bartušek – T. Kamas.
Druhý čtvrtfinálový zápas byl sice chudý na góly, ale to mu na dramatičnosti vůbec neubralo. Ticho vedlo od 12. minuty 1:0 po brance Tomáše Kamase, lehce favorizovaní Cuba`s ovšem o chvíli později vyrovnali, když se podruhé v celé sezoně prosadil Aleš Bartušek. Po obrátce mělo mužstvo z Dačic více ze hry, ale své příležitosti nedokázalo zrealizovat. Lví podíl na tom měl novobystřický gólman Jan Urban a díky jeho zákrokům utkání dospělo k ošemetným penaltám. Také v rozstřelu byl brankář Ticha rozhodující personou, zlikvidoval totiž soupeřovým exekutorům dvě penalty.

WOLF – Inter 10:1 (4:1), Procházka 4, T. Mach 2, Kovář, Z. Roubík, V. Roubík, Michal ml. – Boček.
„Vlci“ přijeli k zápasům vyřazovací části s velice silnou sestavou, přičemž poprvé představili i svoji hvězdu Petra Procházku. Právě někdejší divizní fotbalista Třeboně táhl čtyřmi trefami K. Řečici za pohodlným postupem do semifinále.

Lennyho Křídla – Příbraz 3:3 (2:1), na penalty 4:3, Nácar 2, Frühauf – Chovítek, Kynčl, Sehnal.
Příbraz nastoupila bez vůdčí osobnosti týmu Davida Fiedlera, avšak proti favoritovi dokázala zvrátit i nepříznivý vývoj a ze stavu 0:2 otočila až na 3:2. Schylovalo se k senzaci, tu ovšem odmítl Leoš Nácar, který v čase 35:53 min. vyrovnal a zajistil početnému publiku třetí nedělní penaltovou loterii. Z ní vyšel lépe novobystřický celek. Při rozhodující penaltě totiž minul hráč Rozmetadla B. Chovítek branku Lennyho Křídel.

Semifinále:

WOLF – Kasalova pila 8:0 (3:0), F. Mach st., Procházka 2, Michal ml., V. Roubík, T. Mach, Kovář.
Hráči K. Řečice měli hru plně pod kontrolou, jejich úvodní gól vstřelil Michal v 7. minutě, o osm minut později zvyšoval F. Mach na 2:0. Poločasový tříbrankový náskok poté zařídil favoritovi T. Mach a určil další průběh pro druhou půli. V ní se Kasalova pila už jen podvědomě šetřila na boj o třetí příčku.

Lennyho Křídla – FC Ticho 3:4 (2:4), Frühauf 3 – Michal Novák, Ivan, T. Kamas, Bobal.
Do semifinálového novobystřického derby vstoupili obhájci titulu Lennyho Křídla bez brankářské jedničky Drábika, navíc se jim zranil šikovný Kuchař. Naopak FC Ticho se k zápasům play off sešlo v nejsilnější sestavě a díky tomu také uspělo. V semifinále začalo lépe, když ve třetí minutě po Novákově trefě vedlo. V šesté minutě ovšem už prohrávalo 1:2, vzápětí se podařilo Josefu Ivanovi vyrovnat. Do konce poločasu vytáhli hráči papírového outsidera svůj náskok až na 4:2. Po změně stran se Křídla snažila o zvrat, měla spoustu možností, ale využít dokázala jen jedinou, když ve 29. minutě dokončil svůj hattrick kanonýr Frühauf.

O 3. místo:

Kasalova pila – Lennyho Křídla 3:6 (1:5), Henze, Brož, Pavel Hembera – Frühauf, Hora 2, Chuda, Zach.
Duel poražených semifinalistů zvládli lépe Novobystřičtí, jimž výtečně vyšla první půle. Vedli 2:0 a do přestávky šli se čtyřgólovým náskokem za stavu 5:1. V té době zraněními zdecimovaný favorit už hrál bez Nácara, takže na střídání zbyl Křídlům pouze jediný náhradník. Ve druhém poločase se dřevaři snažili o zvrat, ve 33. minutě Pavel Hembera snížil již na 3:5 a domácí měli další příležitosti. Loňský přeborník sice mlel z posledního, avšak vítězství uhájil.

Finále:

WOLF – FC Ticho 3:2 (2:0), Procházka 3 – T. Kamas, Jiří Havel.
O utkání jsme podrobně informovali již včera.