Po vcelku vyrovnané úvodní čtvrtině se zápas začal lámat zhruba v polovině druhé desetiminutovky, kdy se brněnský tým, pro který to byl premiérový duel v novém ročníku Kooperativa NBL, dostal do dvouciferného vedení. Ještě ve třetí části Jihočeši nějaký čas odolávali náporu nabuzeného protivníka, ale závěr vůbec nezvládli a odvezli si vysokou porážku, po níž je jim zcela jasné, na čem budou muset nejvíce zapracovat.

Příležitost ukázat zlepšení bude mít GBA Fio banka už v sobotu 25. září, kdy ve svém prvním domácím utkání v rámci 3. kola KNBL přivítají Hradec Králové (18).

Lubomír Růžička, trenér Brna: ”Jsme rádi, že sezona už začala, přišla i docela slušná návštěva. Utkání mělo atmosféru, bylo rychlé a muselo se divákům líbit. Bylo dost chyb, ale i dobrých věcí. Rozložili jsme minuty, kaňkou na utkání je zranění Šimona Puršla, snad to nebude nic vážného. Splnili jsme úkol a musíme se připravit na sobotu.“

Gilbert Abraham, trenér J. Hradce: ”Musím smeknout před domácími hráči, kteří nás tvrdě trestali v přechodu do útoku. Dostali jsme hodně košů lacino, obdrželi jsme 110 bodů, hlavně z dvojtaktů, což je opravu hodně, takže se musíme zlepšit hlavně v obraně. I mladí hráči mají co dohánět.“

Torin Dorn, křídelník J. Hradce: „Gratuluji Brnu, my se musíme zlepšit jak individuálně, tak i jako tým. V příštím utkání musíme víc bojovat.“

Basket Brno – GBA Fio banka J. Hradec 110:83 (24:19, 52:42, 80:65)

Body: Körner 19, Bálint 17, Mickelson 16, Husták 15, Madden 14, Nečas 8, Marko 6, Puršl 4, Jansa 3, Dáňa 2 – Dorn 23, Stegbauer 18, Steere 14, Novotný 8, Gregory 6, Welsch 5, Borovka 5, Smith 2, Ikengwuruka 2. Trojky: 10:10. Fauly: 21:21. Trestné hody: 18/22:7/13. Doskoky: 58:45. Rozhodčí: Vošahlík, Záruba, Kovačovič. Diváci: 236.