Jihostroj České Budějovice ve Zlíně začal ospale. Domácí se dostali do vedení 6:2. Hostům se nedařilo na přihrávce, ani servis Jihočechů nebyl příliš přesvědčivý. Z horší přihrávky nahrávač Filip Habr nic vykouzlit nedokázal, a tak Svoboda vyslal do hry Kristiána Červinku. I s jeho přispěním se Jihostroj dostal do tempa. První set sice ztratil (25:20), ve druhém ale, to už se vrátil nahrávač Habr, se jihočeská mašina roztočila svižněji 5:7. Také Brazilec Maciel potvrzoval kvalitu a navíc hosté vytáhli trumf v osobě blokaře Tibitanzla. Ten tvrdě útočil, přidal kvalitní plachtící podání a náskok narostl až na pohodlných osm bodů. Jak to jen trochu bylo možné, Českobudějovičtí v obraně sestavovali trojblok a s obrannou hrází nad sítí si Valaši nevěděli rady – 16:25.
Třetí pokračování bylo kopií prvního setu. Jihostroj se pokusil zachránit situaci výměnou nahrávačů, jenže to nepomohlo a stíhací jízda se nepodařila na servisu ani Macielovi – 25:20.
Do čtvrtého setu trenér Svoboda pořádně zamíchal se sestavou. Na smeč vyslal Kraffera, na blok Macha. Jihostroj trápil především levoruký Kolář. Byl to právě blokař Radek Mach, který výrazně pomohl svému týmu v obraně na síti a prakticky posunul zápas do 5. setu - 22:25.
Pátý set odstartoval hostující tým raketově: 1:5 a 4:8. V závěru zápasu se potvrdilo, jak důležité je mít v týmu Kryštofa a vicemistra už nic nedokázalo zastavit: 7:15.
Zlín – Jihostroj Č. Budějovice 2:3 (20, -16, 20, -22, -7), rozhodčí Kovář, Buchar, diváků 298, čas 137 minut. Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Mach, Sobotka, Fila, Michálek – libero Kryštof (Tibitanzl, Kraffer, Červinka). Trenér Jan Svoboda.