16. ročník mezinárodní regaty Chalupa Cup se v Jindřichově Hradci uskuteční 4. října.


Vynikajícího výsledku dosáhli na republikovém šampionátu dorostu a žactva v Račicích především dorostenci Michal Dosbaba, Štěpán Parolek a Vojtěch Kešnar, kteří ve společné posádce s ČVK Praha vybojovali titul na osmě. Dosbaba a Parolek pak ještě na čtyřce s kormidelníkem skončili druzí a Kešnar ve čtyřce bez kormidelníka získal bronzovou medaili.

Členové VK Vajgar i na těchto lodích startovali se svými kolegy z ČVK a zúročili tak spolupráci mezi oběma oddíly, kde na trenérských postech úspěšně působí otec a syn Miloslav (Vajgar) a Jan (ČVK) Navrátilovi.


Pozadu však na račickém kanále nezůstaly ani dívky z jindřichohradecké loděnice. Trio Nikola Tajmlová, Lucie Houserová a Andrea Čížková usedlo do osmy se závodnicemi Blesku Praha a výsledkem jejich snažení bylo třetí místo.

Výtečná Smejkalová

Další medaile k Vajgaru putovaly z následného hlavního mistrovského podniku v elitních kategorií mužů a žen, seniorů do 23 let, juniorů a veteránů. Zde zářila zejména Žaneta Smejkalová, která se dvakrát postavila na nejvyšší stupeň a k tomu přidala i druhé a třetí místo!
Mistrovský titul v kategorii do 23 let vybojovala členka VK Vajgar na dvojce společně se svou sestrou Denisou, závodící za Blesk, další přidala opět s veslařkami Blesku na čtyřce. Žaneta Smejkalová ovšem výrazně promluvila i do výsledkové listiny elitní ženské kategorie, kde jako členka osmiveslice skončila na druhém místě a bronzovou medaili poté přidala ještě v posádce čtyřky.

Skvělý výkon jako každý rok předvedl nestor tuzemského veslování Vladimír Hlaváček, který ve veteránské kategorii nad 80 let ve skifu opět nepoznal přemožitele.

„S vystoupením našich závodníků na republikových šampionátech jsme pochopitelně velmi spokojeni. Vsadili jsme na mládí a vyplácí se nám to. Pod úspěchy jsou podepsáni především trenéři Miloslav Navrátil a Jan Dosbaba. Musím navíc s uspokojením dodat, že nouzi nemáme ani ohledně náboru mladých veslařů, a tak jediné, co nás trápí, je zčásti zarostlý rybník Vajgar,“ konstatoval tajemník jindřichohradeckého veslařského klubu Radim Staněk.

Chalupa Cup

Pro příznivce veslování můžeme přidat i jednu čerstvou informaci. V pořadí 16. ročník regaty Chalupa Cup se na Vajgaru uskuteční v sobotu 4. října. Příznivci tohoto sportu se mohou kromě zakladatele závodu a jindřichohradeckého rodáka Václava Chalupy s největší pravděpodobností těšit i na účast čerstvého stříbrného medailisty z olympiády v Pekingu Ondřeje Synka a dalších velkých jmen českého i zahraničního veslování.
Závod, který se do J. Hradce vrací po ročním „hostování“ v Třeboni, opět orámuje i klání stále populárnějších dračích lodí.