Jihočeský celek přijel do Nového Lískovce dobře naladěn, vždyť měl za sebou šňůru pěti vítězných zápasů. V jihozápadní městské čtvrti Brna také zápas zahájil velice dobře, i když na vyjádření převahy čekal až do začátku 13. minuty, kdy skóre otevřel Libor Slanina. Další šance hosté nevyužili, takže po první čtvrthodině vedli jen 1:0.

Od začátku druhé třetiny převzali iniciativu domácí hokejbalisté. Rázně přitvrdili, což hráčům Olympu dobře nedělalo. Buldokům se brzy povedlo vyrovnat a na svém asfaltu, jenž naopak neseděl hostům, byli nebezpeční. Na další gól si ale počkali až do poloviny třetího dějství, když chybující jindřichohradeckou defenzívu potrestal Filip Emmer.

Druhá brněnská branka odstartovala hektický závěr, v němž nejdříve přesilovku zužitkoval k vyrovnání David Mátl, aby byl chvíli nato vyloučen a Brno v početní výhodě odpovědělo stejným způsobem. Za stavu 2:3 se následně otevřela před hosty možnost znovu stav srovnat, jelikož do šaten byl vykázán Dominik Svoboda. Olymp tak mohl v posledních 44 vteřinách hrát vylepšenou power-play. Jeho gólman Jan Janák odešel na střídačku a začala hra šest a čtyři. Hostům však úspěch nepřinesla, jelikož se do prázdné klece trefil domácí Jan Cabák. Snížení z hole Jaroslava Matějky na 3:4 přišlo až 12 vteřin před koncem.

Olymp po porážce v Brně klesl v tabulce na 8. místo, Buldoci jsou za ním o dvě příčky níže, mezi oběma týmy je pouze jednobodový rozdíl. V dalším kole se Hradec představí doma na Hvězdárně, kam v neděli 5. listopadu přijede silná Karviná. Souboj s druhým celkem tabulky začne v 11 hodin.

Martin Landkammer, kapitán Olympu: „Zápas v Brně jsme zahájili dobře, naše vedení bylo zasloužené. Domácí mužstvo ale od druhé třetiny přidalo na důrazu a lépe se pohybovalo, donutilo nás k individuálním chybám, které spolu se zbytečnými vyloučeními rozhodly. Myslím, že remíza by byla spravedlivějším vyjádřením průběhu, ale Brno bylo šťastnější.“

HBK Bulldogs Brno – Olymp J. Hradec 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Góly a přihrávky: 18. Fišar (Zapletal), 38. Emmer (L. Šmarda, Fišar), 43. M. Šmarda (L. Šmarda, Baláč), 45. Cabák – 13. Slanina (Landkammer, Matějka), 40. D. Mátl (Plášil, Slanina), 45. Matějka (Slanina, Smudek).
Střely na branku: 22:20. Vyloučení: 7:4, z toho Svoboda (Brno) osobní trest 10 min. a trest 5 min + do konce zápasu. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Polášek – Olesz.
J. Hradec: J. Janák – Hunal, B. Mátl, Smudek, Landkammer, Plášil – D. Mátl, Přibyl, Slanina, Klimeš, Matějka, Škarda, Strašík, Miláček.