České Budějovice – Volejbalisté prvoligového EGE České Budějovice mohou být po odehrání dvanácti zápasů navýsost spokojeni. „Naše výsledky předčily ty nejsmělejší plány," potvrzuje vedoucí mužstva Bohuslav Cháb.
EGE se již utkalo se všemi soupeři a v tabulce figuruje na vedoucí pozici před Dobřichovicemi a MFF Praha. Právě Dobřichovice jsou jediným týmem, který dokázal českobudějovické volejbalisty porazit. Stalo se tak před týdnem při posledním domácím zápasem EGE. Se stejným soupeřem zahájili Jihočeši druhou polovinu základní části na jeho palubovce a podařilo se jim  Dobřichovicím porážku vrátit. „Dobřichovice jsou jediné mužstvo, které si udrželo velmi dobrou výkonnost z předchozích ročníků. My si chceme co nejdéle udržet vydobyté pozice a právě Dobřichovice společně s pražskými týmy MFF  a ČZU B budou našimi největšími soupeři," předpokládá vedoucí mužstva Bohuslav Cháb.
Právě tým MFF Praha již ve volejbalové extralize působil a jistě by si rád nejvyšší soutěž zahrál znovu. V jeho hale hraje EGE již zítra a nebude to mít vůbec jednoduché. V prvním utkání v hale Na sádkách se matikům podařilo uhrát dva sety a získat bod. A-mužstvo ČZU Praha hraje extraligu v letošním ročníku a o jeho síle se naposledy mohl přesvědčit Jihostroj, který mu doma podlehl 0:3. Na půdu B-týmu ČZU nyní zajíždí volejbalisté EGE a v sobotu budou chtít na jeho palubovce zopakovat úspěšný výsledek z prvního zápasu. Doma EGE vyhrálo 3:0.
Pro tyto nejbližší zápasy však má EGE problémy s kádrem. „Extraligový Jihostroj nám pro tyto zápasy bohužel neuvolní své juniory.  Kromě toho od týmu odešel Ondřej Pitner, který bude hrát v Rakousku. Bodové rozdíly v tabulce nejsou velké. Stačí dvakrát prohrát a vše může být jinak," je si vědom Bohuslav Cháb. Mužstvo se muselo vyrovnat i s odchodem výborného libera Luďka Švejcara, který dostal zajímavou nabídku z extraligové Příbrami, kde v současné době podává výborné výkony.   „Vyřešili jsme to příchodem Jiřího Suchana, který se vlastně vrací, neboť již u nás působil. Kromě toho si na tomto postu vychováváme také  mladého Svobodu. Je mu dvacet let, takže teprve sbírá zkušenosti. Potřebuje odstranit zápasovou nervozitu a věřím, že perspektivu před sebou určitě má," říká k postu libera  Bohuslav Cháb. Prvoligová soutěž se tedy nyní přehoupla do své druhé poloviny a vedoucí mužstva Cháb může hodnotit. „Řekl bych, že celková úroveň první ligy poklesla. Kromě Dobřichovic mají ostatní týmy kolísavou formu. Vyloženým zklamáním jsou pro mě výsledky Kladna.  Hlavně aby se ale dařilo stejně jako doposud nám. Nebude to lehké, ale chceme hrát co nejvíce nahoře," tvrdí Bohuslav Cháb.