Českobudějovičtí volejbalisté vstoupili do utkání zostra, svému soupeři z Prahy chtěli oplatit porážku 2:3.
Dařila se jim souhra na síti, výborně přijímali a první set zaslouženě získali ve svůj prospěch. Domácí nepolevili ani ve druhém dějství. Hráli pestře v útoku, z jejich rukou létala na druhou stranu sítě tvrdá podání a body přidávali i zásluhou bloků.
Jihostroj hrál s chutí, druhý set se podobal prvnímu jako vejce vejci, a také stejně skončil (25:16).
Náskok byl zasloužený.
Hráči ČZU se nechtěli smířit s hladkou porážkou, riskovali podání, předháněli se v zázračných zákrocích v poli, zlobili se na rozhodčí, ale rozjeté Jihočechy se jim zastavit nepodařilo.
V posledním utkání v základní části před domácím publikem svěřenci trenéra Svobody ukázali, že jejich forma před play off jde nahoru.

Jihočeši po utkání se svými fanoušky vyrazili na speciální volejbalový ples.

Jihostroj ČB – ČZU Praha 3:0 (16, 16, 17), čas: 73 minuty, rozhodčí zápasu Krtička, Renčín, diváků: 894.
Jihostroj ČB: Habr, M. Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha, Fila – libero Hupka (Tibitanzl). Trenér Jan Svoboda.