Po velikém boji se jim to nakonec podařilo. I po výhře sice zůstávají v tabulce předposlední, ale na celky před sebou se dotáhli na rozdíl bodu.

FK Sistemo Volfířov – FC TORF Pardubice 6:5 (4:4).
„Chceme skončit šestí, na tohle místo výkonnost máme," hlásil hrající trenér Volfířova Josef Novák.
Před FK Sistemo je nyní zápas ve Vyškově. „Tam jedeme vyhrát, máme mu co vracet. Doma jsme s ním vybouchli, dal nám tucet gólů," je dle kouče motivace jasná. Zápas se bude hrát v sobotu 8. února od 20 hodin.

„Byla to dřina, vyhráli jsme, body jsou doma, ale užili jsme si nervy až do konce," oddychl si Novák po střetnutí, v němž jeho tým stále prohrával, pořád dotahoval, aby v závěru výsledek otočil. Ve 3. minutě se Pardubice poprvé dostaly před domácí branku; a vedly.

Po sérii různých odrazů a tečí se míč ocitl za zády zkoprnělého brankáře Volfířova Víta Kopečka. Téměř vzápětí sice Jihočeši srovnali, když nacvičený signál zakončil Martin Toman po Novákově prostrčení, ovšem mezi 12. až 16. minutou se hráči Torfu prosadili třikrát. Nutno dodat, že proměnili všechny čtyři své střely ve 4 góly!

Zatímco domácí tým zahazoval šanci za šancí, tak hosté dali druhou branku po zvláštně zahraném rohu, třetí po individuální akci a čtvrtou po Novákově ztrátě míče na půlce hřiště – 1:4.

„Pardubice měly stoprocentní produktivitu. Poté, co se z jejich páté rány z dálky míč odrazil od břevna, jsme si vzali oddechový čas," krčil rameny bek František Kříž, jenž se stejně jako jeho spoluhráči a diváci divil průběžnému výsledku. „Museli jsme něco změnit, začali jsme lítat po hřišti, napadali jim rozehrávku už před jejich brankou, zvýšili jsme agresivitu," dodal. Byl to právě on, kdo snížil na 2:4, když dorážel po nastřeleném rohu.

Na jednobrankový rozdíl upravil Tadeáš Jindra, jenž si pohrál s gólmanem hostů, položil jej a pohodlně umístil míč do prázdné brány. Vyrovnat tým od Dyje stačil ještě před přestávkou – 4:4. I po změně stran domácí hráči pokračovali v náročném způsobu boje, ani jim nic jiného nezbylo, neboť po 14 vteřinách druhé půle zase prohrávali – 4:5.

Pak začalo trápení, moře zahozeních možností, zoufalé dobývání branky soupeře. Teprve v 31. minutě přišla odměna za snahu v podobě šťastného vyrovnání, když Tomanem nazdařbůh vystřelený míč trefil Kříž hlavou tak přesně, že skončil v síti – 5:5.

Užuž se zdálo, že zápas skončí smírem, ale přesně v čase 39:00 min. zahrál jeden z pardubických fotbalistů rukou, což byla zároveň šestá naakumulovaná chyba. Situace se udála 7 metrů před brankou, takže namísto desítky se kopalo z místa přestupku.

K míči se postavil Toman a nechytatelnou bombou dostal FK Sistemo poprvé a taktéž definitivně do vedení. K tomu byl týmu z města perníku vyloučen hráč za protesty. Přesto se hosté odhodlali ke hře bez brankáře a tak tak, že nebyli úspěšní. Deset vteřin před sirénou vyrobil kiks Novák, namazal Pardubicím na vyrovnání, avšak nechtěnou přihrávkou protihráče víceméně vylekal. Ten byl tak překvapen, že s míčem odcouval do autu. FK Sistemo: Kopeček – Novák, Bártů, Kříž 2, Kněžínek – Jindra 2, Toman 2, Točík, Štolba.

Roman Pišný