Někdejší předseda Českého svazu hokejistů se aktuálně angažuje ve volejbalovém hnutí. Sám právě aktivně volejbal hrával, zmiňuje se o tom i v rozhovoru pro Deník.

Kdy jste se naposledy pohyboval pod vysokou sítí?
Naposledy jsem hrál beachvolejbal před čtyřmi lety pro Playboy. Byla to akce, kdy hráli starší s mladými proti hercům. Já byl v sestavě s Lašákem a Palinkem. A když v Budějovicích zahajovala provoz hala Lokomotivy, s Tondou Procházkou jsme odehráli zahajovacího debla.

Máte v Českých Budějovicích hodně volejbalových přátel?
No jéje. Kdybych je neměl, bylo by to dost smutné. Moje dcery jsou už třetí volejbalovou generací. Táta hrál za Lokotku, já taky. Třikrát jsem se tam vracel a pokaždé jsem musel koupit sud. Holky hrají v Budějovicích. Jedna za Slovan, druhá za Meteor.

Zaznamenal jste i úspěchy českobudějovického Jihostroje?
No jistě.

Prý jste funkcionařinu v hokeji vyměnil za aktivity ve volejbalovém dění, je to pravda?
Byla to pravda. Vytvářela se opozice vůči Léblovi, která kromě jiného vycházela také z Jihočeského kraje. Jenže volby dopadly, jak dopadly. Teď jsem sice ve výkonném výboru Českého volejbalového svazu, ale to je dohromady šedesát lidí. Angažuju se, ale myslím, že roky v hokeji mě dost poučily.

Zmiňujete, že vás léta v hokeji dostatečně poučila, fanoušky nejvíc ze všeho zajímají výsledky. Ale reprezentace, ve všech věkových kategoriích, výsledkově žádná sláva?
Situace je ale v zásadě pořád stejná.

Stejná? To fanouškům nevléváte příliš optimismu do žil…
…hokej je drahý sport. Svaz nemá žádný nástroj, jak by získával sponzorské peníze. Výjimkou je Euro Hockey Tour. To je ale jediný turnaj, který je v Česku, a pár turnajů různě po Evropě, kde medializace nebyla příliš velká.

Není–li příliš velká medializace, znamená to, že ani přísun peněz není nějak ohromující?
Sponzory to ani až tak moc nezajímalo. Spíš to z jejich strany bylo svého druhu mecenášství, než aby to byl čistý sponzoring. A podpora ze strany státu, protože Sazka každý rok snižuje, a teď je to ještě o něco horší, je slabší, takže podmínky pro český hokej ve srovnání s podmínkami jiných reprezentací nejsou dobré.

Mluvíte jen o reprezentační úrovni?
Kluby na tom nejsou o nic lépe. Podmínky ve srovnání třeba se Švédskem, se Švýcarskem nebo s Amerikou a Kanadou jsou u nás opravdu hodně špatné. Jsou dokonce nesrovnatelně horší. Přitom se pořád požaduje, aby hokej dosahoval vynikajících výsledků. To je opravdu hodně složité. A to už vůbec nechci mluvit o odlivu mladých hráčů do Kanady.