Mrzí mě jen přístup jindřichohradecké radnice, tvrdí Jan Hájek.


Kromě olympioniků Terezy Huříkové, Lady Kozlíkové a Romana Kreuzigera se na český jih sjela všechna velká jména tuzemské i slovenské silniční cyklistiky, a tak si početné zástupy diváků, které všechny závody v Nové Bystřici, Třeboni, Jindřichově Hradci a dalších místech kolorovaly, zcela jistě přišly na své.

„Vzhledem k absenci Závodu míru a kvalitních etapových klání se na území Česka vlastně jedná o nejprestižnější akci svého druhu v letošním roce, kterou kromě výše zmiňovaných tří cyklistů absolvovala skutečně celá tuzemská špička,“ podotkl ředitel závodu Jan Hájek ze stáje RBB invest J. Hradec.

Málem komplikace

Právě kvůli atraktivitě organizátoři soustředili starty i dojezdy jednotlivých závodů do městských center a přizpůsobili i časy tak, aby šampionát mohlo sledovat co nejvíce příznivců.

To s sebou samozřejmě přineslo dopravní omezení a uzavírky silnic, což bylo ale z důvodu bezpečnosti bezpodmínečně nutné.

„V Nové Bystřici i Třeboni jsme u představitelů radnice našli velké pochopení. Ale trochu nás mrzí postoj vedení Jindřichova Hradce. Přes původní příslib o schválení navržené tratě v ulicích města po nás radnice měsíc před konáním závodů chtěla, abychom závod vedli jinudy. To by nám ale při realizaci tak náročného projektu, jakým mistrovství republiky bezesporu je, přineslo nemalé komplikace. Městská rada nakonec sice rozhodla o schválení původní trasy, ale musím bohužel konstatovat, že od současného vedení města podporu necítíme a jsme jeho celkovým přístupem k akci rozčarováni,“ konstatoval Jan Hájek.

O to víc si zaslouží pochvalu všichni další, kteří se o bezproblémový chod šampionátu postarali. Velké penzum práce odvedli především členové klubu v čele s Milošem Šimonem, republiková i městská policie a další složky, jako například dobrovolní hasiči z obcí, kam cyklistický šampionát zavítal.