Nejlepší hráč Sebastian Gevert, Jihostroj vyhrál nad Příbramí tři nula

České Budějovice - Jihostroj vyhrál první letošní domácí zápas bez ztráty setu. Zápas ukončila červená karta pro hosty za zdržování. nejlepším mužem duelu byl Sebastian Gevert

24.10.2016 AKTUALIZOVÁNO 25.10.2016

Jihostroj České BudějoviceFoto: Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Sebastian Gevert, Chilan ve službách Jihostroje, bude velikou extraligovou hvězdou. Nevěříte? Přijďte se podívat na domácí zápas českobudějovického celku.

Domácí premiéru odstartoval levoruký útočník skvěle. Famózně. Pro příbramskou obranu nechytatelně. První set byl v jeho režii. Přidali se i další hráči a na premiéru báječně vyladěný Jihostroj šlapal za jasným vítězstvím.

Hosté v sestavě s odchovanci Jihostroje Juračkou a Böhmem zkoušeli zastavit nápor favorita, jenomže ten má letos na postu univerzála volejbalistu evropské úrovně. Chilana s německým pasem. Sebastiana Geverta. „Ze všech univerzálů, co tu byli, se mi se Sebastianem hraje nejlépe," nechal se slyšet kapitán a nahrávač Jihostroje Filip Habr.

Jihočeši si pomohli také kvalitní obranou nad sítí. A spolehlivě organizoval defenzivu v poli libero Martin Kryštof. Třetí set byl nejvyrovnanější ze všech. Příbram se na okamžik objevila i ve vedení – 14:15. Martin Böhm (Příbram) a Sebastian Gevert si přes síť dokonce vyměnili zlé pohledy. Kvalita ale je jednoznačně na straně českobudějovického univerzála. Jihostroj vyhrál první letošní domácí zápas bez ztráty setu.

Jihostroj ČB – Příbram 3:0 (16, 21, 20), čas: 84 minut, rozhodčí: Hudík, Dušek, diváků 740. Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Sobotka, Mach, Kraffer, Michálek – libero Kryštof. Trenéři Svoboda, Dvořák.

Autor: Kamil Jáša