Basketbalisté JHComp hostí Basket Západ a Sokol Vyšehrad.

Kromě toho, že půjde o atraktivní souboje s týmy z čela tabulky, hraje J. Hradec také o co nejlepší umístění před play off.

„Nechceme jít do vyřazovacích bojů z osmé pozice, to bychom ve čtvrtfinále narazili na suverénní Opavu. Pokud uspějeme, měli bychom skončit šestí či sedmi, takže ve vyřazovací části by nás s největší pravděpodobností opět čekal jeden z těchto víkendových soupeřů,“ zmínil předseda JHComp Libor Žižka.

Sobotní sestava domácího týmu proti třetímu Basketu Západ, jenž před sezonou vznikl fúzí Plzně a Domažlic, se jako tradičně odvíjí od programu nejvyšší soutěže Mattoni NBL, v níž nastupují Holanda (Děčín), Šustek (Liberec), Procházka (Sadská) a Sismilich (Brno).

„Jednáme jako vždy do poslední chvíle, ale věřím, že některý z nich bude k dispozici. Ovšem nedávným angažováním Zdeňka Šebely a Jakuba Gazdy z IVes Brno nyní disponujeme i bez pendlů silným souborem,“ míní šéf klubu.

Pro nedělní dopolední duel s Vyšehradem, jehož druhé místo je překvapením soutěže, už by však JHComp měl být v plné zbroji.
A oběma protivníkům by rád také vrátil těsné porážky z podzimu (v Domažlicích prohrál 80:87, v Praze 70:78).

„Naše výkony mají v poslední době vzestupnou tendenci a z týmu čiší zdravé sebevědomí. Předsezonní cíl skončit do čtvrtého místa už sice nenaplníme, ale i tak je ve hře překonání našeho historického sedmého místa po základní části z minulé sezony,“ podotýká Libor Žižka.

Víkend bude v J. Hradci vůbec ve znamení basketbalu. Kromě první ligy hrají doma dva zápasy i kadeti (U16) ve finálové ligové skupině o postup do baráže o extraligu.

A ke slovu se dostane i rezerva JHComp v odvetném utkání play off oblastního přeboru proti Pelhřimovu.

Zdeněk Prager