Oslabené Jihočešky, které vinou zranění a nemocí postrádají celou řadu hráček, vstoupily do utkání nad očekávání a v první půli se s domácím favoritem přetahovaly o každý gól. Nejprve vedla Slavia, nejvíce ve 14. minutě – 8:5, pak se zase víc dařilo Písku, jenž si nakonec do kabin odnesl dvoubrankový náskok – 11:13.

Hned po změně stran se Pražankám povedla třígólová šňůra, po níž přetočily skóre na svou stranu a náskok si hájily, přestože se házenkářky z jihu Čech několikrát dotáhly na rozdíl jediné trefy.

Rozhodující moment přišel deset minut před koncem, kdy domácí tým dokázal dalšími třemi trefami v řadě odskočit až na 24:19 a závěr už si pohlídal.

V píseckém dresu se střelecky dařilo triu Kubišová, Boorová a Pokorná, jež se postaralo celkem o 19 gólů.

„První poločas byl hodně vyrovnaný, jeho závěr vyšel lépe nám. Jenže na začátku druhého dějství nás postihl desetiminutový výpadek, kdy jsme nedokázaly dát gól, čehož Slavia využila a otočila vývoj. Tam jsme měli hlavy trochu dole, nicméně jsme se několikrát dokázali vrátit do hry. Bohužel jsme však neproměnili řadu vyložených šancí, což nás zřejmě stálo lepší výsledek. Hráčkám se nedá upřít bojovnost, oproti předchozím duelům jsme podali mnohem lepší výkon, přestože se potýkáme s velkou marodkou,“ zhodnotila střetnutí písecká trenérka Kateřina Hromádková.

Po reprezentační pauze, kdy české házenkářky čeká kvalifikační dvojutkání se Švýcarskem o postup na mistrovství světa, Písek zakončí MOL ligu 25. dubna domácí dohrávkou s Michalovci. Už nyní je však jasné, že v tabulce skončí na deváté příčce a následné české části bude hrát společně se Zlínem, Plzní a Hodonínem ve skupině o záchranu.

DHC Slavia Praha – Sokol Písek 28:25 (11:13)
Branky: Fryčáková 6, Míšová 5, Svobodová 4, Jelínková 3, Galušková 3/2, Franková 2, Holeňáková 2/1, Holečková 1, Jačková 1, Vostárková 1 – Kubišová 7, Boorová 6, Pokorná 6/1, B. Velková 2, Chlupová 2/2, Pešková 1, Součková 1. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Vyloučení: 3:1. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř.
Další výsledky:
Šaľa – Hodonín 33:23, Michalovce – Plzeň 36:22, Zlín – Poruba 32:23, Dunajská Streda – Olomouc 31:25, Most – Prešov 37:19.