Lennyho Křídla, Volfířov a Nová Včelnice s plným počtem bodů.

V žádném z 12 duelů nedošlo k výraznějšímu překvapení. Obhájci titulu Lennyho Křídla ani vítěz pohárového klání z minulého týdne Volfířov nezaváhaly a připsaly si, stejně jako staronový účastník této soutěže z Nové Včelnice, plný počet bodů. Naopak bez bodů po úvodním dvoukole zůstaly celky Příbraze, Quizardu a FC Nikdo.

ROZTRHTRENKY N. BYSTŘICE – ROZMETADLO PŘÍBRAZ 9:4 (8:1)
Branky: J. Feytl 5, M. Šenkýř, M. Feytl, Beneš, L. Novák – Z. Mládek 4. ŽK: 1:1.
Zahajovací zápas C.K. ligy rozhodl Jiří Feytl už v prvním poločase, v němž se trefil hned čtyřikrát. Skóre 8:1 po prvním dějství výrazně napovědělo, kdo je pánem na hřišti, a ani slušná střelecká forma Mládka v dresu Rozmetadla už nezachránila futsalisty z Příbraze od pohromy.

LENNYHO KŘÍDLA N. BYSTŘICE – QUIZARD J. HRADEC 8:1 (3:0).
Branky:
Čihák 3, Císař, Nácar, Frühauf, Kuchař – R. Sysel. Bez karet.
Obhájci titulu v solidní sestavě chtěli zapomenout na neúspěch v poháru a s přehledem převálcovali početnou družinu Quizardu. Zajímavostí je, že nejlepším střelcem Křídel nebyl jako obvykle David Frühauf, ale spíše defenzivní hráč a sváteční střelec Václav Čihák, který se blýskl hattrickem.

ROZMETADLO PŘÍBRAZ – POCEMKAMDEŠ N. VČELNICE 1:3 (1:3).
Branky:
D. Přílepek – D. Bednář, M. Pivko, Mareš. ŽK: 0:1.
Rozmetadlo zahájilo utkání tlakem a vytěžilo z něj vedení 1:0, ale když se krásným gólem do šibenice předvedl Michal Pivko, dostal tím novovčelnické futsalisty na koně. Zkušené hráče Bednáře, Blažka a Mareše výborně doplňovali mladíci a nováček díky pozorné obraně nakonec dokráčel k zaslouženému premiérovému vítězství.

ROZTRHTRENKY N. BYSTŘICE – LENNYHO KŘÍDLA N. BYSTŘICE 0:4 (0:1)
Branky:
Frühauf 3, M. Kučera. Bez karet.
Kdyby střelci Roztrhtrenek proměnili aspoň část svých vyložených šancí, měl by favorit větší práci. Ale i futsal se hraje na góly. Frühauf potvrdil formu z poháru a třemi zásahy po krásných kombinačních akcích, na které jsme u obhájce titulu zvyklí, rozhodl ve druhé půli o výhře Křídel v novobystřickém derby. Do sítě soupeře se trefil i nejzkušenější hráč soutěže Milan Kučera. Roztrhtrenky sice gól nedaly, ale k výborné úrovni duelu přispěly.

QUIZARD J. HRADEC – CUBAS DAČICE 0:3 (0:1)
Branky:
Kratochvíl, B. Novák, M. Šťastný. Bez karet.
Ani v tomto zápase Quizard nepřesvědčil a svými chybami nabídl soupeři snadné vítězství. Přestože bylo vidět, že dačičtí Cubas hráli futsal letos poprvé, dokázali chyb soupeře využít a připsat si povinné vítězství. Kombinace se jim však dařila jen s velkými obtížemi a nelze říci, že by se hrál pohledný futsal.

KLOFÍCI KAMENICE – POCEMKAMDEŠ N. VČELNICE 4:8 (3:4)
Branky:
M. Dvořák 2, Pelc, Macháček – Mareš 2, Blažek 2, Bednář 2, Petráš, Nebeský. Bez karet.
Kamenicko–včelnické derby přineslo výborný futsal, v duelu nebylo znát, že tyto týmy nějaký čas v C.K. lize nestartovaly. V zápase plném nasazení i povedených kombinací se navíc činili střelci. Včelnice byla stále o gól napřed, i když o svém úspěchu rozhodla až v závěru, kdy Klofíci ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj přistoupili k power play.

VOLFÍŘOV A.S. – SEDELSKÁ HOSPODA 10:2 (7:0)
Branky:
J. Novák 3, T. Jindra 3, J. Hrbáč 2, V. Kněžínek 2 – Mihula, Kodada. Bez karet.
Volfířovští vyrukovali na Sedlo s jejich klasickou výbornou kombinační i individuální hrou a už v prvním poločase vzali protivníkovi veškeré naděje na přijatelný výsledek. Hra Sedla tentokrát měla hodně daleko do kvality a proti vítězi poháru z minulého týdne, který ani nepotřebovali větší počet hráčů na střídání, neměla sebemenší šanci. Tradiční účastník soutěže tak nakonec inkasoval hořkou desítku…

FC NIKDO ČÍMĚŘ – KLOFÍCI KAMENICE 1:2 (0:1)
Branky:
J. Drábik – Pelc, T. Tesař. ŽK 1:0.
Souboj celků, které by měly podle předsezonních prognóz hrát spíše ve spodní polovině tabulky, přinesl urputný boj o každou píď novobystřické palubovky a příliš pohledných akcí k vidění nebylo. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Klofíků, kteří se tak radovali ze své úvodní výhry.

CUBAS DAČICE – KASALOVA PILA J. HRADEC 1:5 (1:1)
Branky:
Kratochvíl – Henze, Šimánek, Slanina, M. Baláž, P. Baláž. Bez karet.
Utkání aspirantů na účast v play off přinesl v úvodním dějství velmi vyrovnaný a kvalitní futsal. Po změně stran se však hráči Kasalovy pily rozehráli k výbornému výkonu. Tým bez hvězd sází na kolektivní pojetí, o čemž svědčí i fakt, že každý z pěti gólů zaznamenal jiný střelec.

PLZEŇSKÁ PIVNICE K. ŘEČICE – VOLFÍŘOV A.S. 1:3 (0:0)
Branky:
Idrizaj – Jindra 2, Hrbáč. Bez karet.
Při pohledu do sestavy Plzeňské pivnice bylo zřejmé, že hodně omlazený tým bude mít bez tradičních opor s favoritem hodně těžkou práci. Přesto nastupující mládí v první půli dokázalo, že je na soutěž dobře připraveno a pod vedením zkušeného gólmana Zdeňka Vlka a Jiřího Kováře drželo se soupeřem krok. Po bezbrankovém úvodním dějství však Volfířov v tomto kvalitním zápase po změně stran vítězství přece jen strhl na svou stranu. Další dva góly obstaral Tadeáš Jindra a ukázal, že tradiční střelci budou mít zdatného soupeře.

SEDELSKÁ HOSPODA – FC NIKDO ČÍMĚŘ 4:1 (2:1)
Branky:
P. Kodada 2, Hron, J. Novák – O. Vlasák. ŽK 1:1.
Až ve svém druhém střetnutí ukázali borci ze Sedla svou lepší tvář. Střelecky se sice opět trochu trápili a hlavně v prvním poločase neproměnili řadu vyložených šancí, ale tápajícího soupeře nakonec po zásluze udolali. K premiérovým bodům výrazně přispěl tradičně dobře hrající Petr Kodada.

KASALOVA PILA J. HRADEC – PLZEŇSKÁ PIVNICE K. ŘEČICE 2:4 (2:2)
Branky:
Šimánek 2 – Fišer 2, Kovář, T. Mach. Bez karet.
Kasalova pila v dobré sestavě prahla po vítězství i ve druhém svém zápase a po vedení 2:0 v první půli tomu také vše nasvědčovalo. Plzeňka ale nesložila zbraně a ještě do přestávky skóre srovnala. To zřejmě soupeře natolik zaskočilo, že po obrátce už řečického gólmana Vlka nedokázal ani jednou překonat. Na závěr úvodního hracího dne se hrál skvělý a bojovný futsal, kterému nechyběly krásné kombinační akce.