První z trojice zápasů, které mají naznačit, zda si strakonické basketbalistky zahrají play off, nebo budou odsouzeny pouze k bojům ve skupině o záchranu, mají Strakonice za sebou. Duel s poslední Lokomotivou Karlovy Vary Jihočešky zvládly a po zásluze vyhrály 57:44. „Doufám, že tohle vítězství bude pro holky psychickou vzpruhou a pomůže jim do dalších zápasů," oddechl si po utkání trenér vítězek Ivan Beneš.

Oba týmy, vědomy si důležitosti utkání, vsadily na výbornou obranou práci pod košem. V této činnosti dominovaly v první čtvrtině zejména hráčky Strakonic, které se pod košem rvaly o každý míč a ač i je zlobila koncovka, svým soupeřkám povolily v první desetiminutovce pouhé dva body! O jedinou úspěšnou střelu hostujících basketbalistek se zasloužila až po osmi minutách a jednatřiceti vteřinách hry Arielová.
Její spoluhráčce Halaszové se ještě předtím nepodařilo proměnit ani jeden ze čtyř trestných hodů, které měla k dispozici. Koše ve strakonické STARZ aréně byly v první čtvrtině a dlouhou dobu i ve druhé čtvrtině pro karlovarské hráčky jakoby zakleté.
Po čtvrthodině hry vedly domácí basketbalistky o dvanáct bodů 16:4 a nic nenasvědčovalo, že by měly mít v utkání nějaký problém. Jenomže necelých pět minut před koncem poločasu se podruhé v zápase trefila Arielová, chvíli na to přidala svůj druhý úspěšný pokus za dva body i Sedláčková a Lokomotiva se z ničeho nic pěkně zostra rozstřílela. Během dvou minut nastřílely karlovarské basketbalistky deset bodů a kouč Strakonic si za stavu 16:12 raději vybral oddechový čas.
Hostující hráčky to však nezastavilo, hrály i nadále ve velké euforii a dvě a půl minuty před koncem poločasu šly dokonce do vedení 16:18!
Až potom se Jihočešky konečně chytly a v závěru poločasu již byly opět lepší. Koncovku první půle zvládly a vedení se jim přece jen podařilo znovu překlopit na svou stranu 23:22.
Zatímco ve třetí části hry si hráčky Strakonic udržely svou střeleckou produktivitu, karlovarským basketbalistkám přestávka vůbec neprospěla. Hráčky Lokomotivy se znovu dostaly do střelecké mizérie a tak pouze průměrná úspěšnost střelby stačila strakonickému týmu k navýšení náskoku na třináct bodů.
Až v poslední čtvrtině si střelkyně na obou stranách částečně napravily reputaci. Poslední desetiminutovka skončila 21:17, Strakonice si již Lokomotivu k tělu nepřipustily a dokráčely k přesvědčivému, i když nelehce vybojovanému vítězství. Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena kapitánka Strakonic a autorka jednadvaceti bodů Edita Šujanová.
Hned zítra sehrají basketbalistky Strakonic zřejmě klíčový duel o osmičku v Praze proti VŠ Praha.
„Hra obou týmů byla založena na dobré obraně, a proto celkové skóre bylo tak nízké. Utkání bylo z obou stran vyhecované a plné nasazení a obě družstva udělala minimum chyb v obraně. Diváci tak byli ochuzeni o střelecké hody, i tak ale mělo utkání svoje kouzlo," zhodnotil duel strakonický trenér Beneš.

Fakta z utkání: Sev-en Strakonice – Lokomotiva Karlovy Vary 57:44 (10:2, 23:22, 36:27) – Body: Šujanová 21, Kastaneková a Vrančičová 10 – Arielová 11, Halaszová 9, Holmqvistová 6. Střelba z pole: 18/69 – 18/79. Trojky: 3/20 – 2/24. Trestné hody: 18/29 – 6/11. Doskoky: 43 – 50. Asistence: 8 – 3. Zisky: 10 – 4. Bloky: 3 – 1. Ztráty: 15 – 19.