Český pohár v aquatlonu a MČR. V Českých Budějovicích byly ve hře nejen důležité body, ale i české tituly. "Je to vidět na koncentraci a nasazení závodníků."

Jen Terezu Svobodovou nemohl v celkovém pořadí nikdo předstihnout, ta měla zajištěno první místo v absolutním pořadí. Ve hře ale byl také mistrovský titul. Pořadatelem byl tradiční klub TriSK České Budějovice. "Snažíme se, aby všechno proběhlo na sto procent, pořádáme závod už podvanácté, mistrovství České republiky je to poprvé," uvedla za organizátory Iveta Šimůnková.

Z Jindřichova Hradce v závdě EGE aquatlon 2024 v hlavním závodě nastoupili: Anežka Votavová (10.), Nikola Musilová (18.), Tereza Langerová (19.), Beáta Kučerová (24.)… v muýích Kyrill Gončaruk (30.). Kompletní výsledky jsou na stránkách cts.triatlon.cz. Celkově MČR vyhráli Šimon Koblížek a Tereza Svobodvá z Titan Trilife. 

V závodě EGE Aquatlon České Budějovice bylo víc jmen, která usilovala o medaile: Kateřina Mičková, Michaela Mitisková nebo Nikola Chovanečková.

Vyprodaná Sportovní hala dotlačila volejbalisty Jihostroje k titulu.
Jihostroj bude hrát Ligu mistrů. Prezident klubu Jan Diviš má naprosto jasno

"Mezi muži je situace komplikovanější, tam jde o každý bod," vysvětlovala Šimůnková po plavecké části. Běžeckou pořadatelé pečlivě připravili v parku Stromovka. "Z nejlepší pozice vstupoval do posledního závodu Šimon Koblížek, který měl na kontě jedno vítězství a jedno druhé místo. Aquatlonový specialista se netajil tím, že mistrovský titul i celkový pohárový triumf pro něho představují hlavní cíle této sezony." A další jména? Radim Grebík, bývalý reprezentant měl před nedělí na kontě dvě druhá místa. Davida Korouse nebo Robert Němec. Závodil i reportér České televize Tomáš Budka, který obsadil 44. pozici.

V Českých Budějovicích nejprve čekalo na účastníky v hlavním závodě nejprve 400 metrů plavání, rozhodovalo se o vítězích Speedo plavecké prémie pro nejlepší plavce dne. Do 5km běžecké části v parku Stromovka se závodníci vydali Gundersenovou metodou. Podívejte se na video přímo z místa MČR.