V tabulce jim tak po jedenácti odehraných kolech patří desátá pozice.

Na Hanou však TJ Házená kvůli četným zraněním a nemocem cestovala v notně okleštěné sestavě. Desetičlenná družinka statečných, čítající dvě brankářky a osm hráček do pole, tak měla před sebou nelehký úkol neudělat na půdě tuzemského vicemistra ostudu. A to se podařilo, neboť dlouhou dobu favorita trápila a držela s ním přijatelný výsledek. V závěru však Jihočeškám přece jen docházely síly, přesto konečná porážka o devět gólů tentokrát není důvodem ke kritice.

„Myslím si, že jsme sehráli pěkné utkání. Bohužel jsme doplatili na to, že jsme přijeli pouze v deseti. Marodka je větší, než jsem předpokládal. Posledních dvacet minut už hráčky neplnily důsledně pokyny v obraně, nepřistupovaly k soupeřkám s míčem, čehož Olomouc využila k navýšení skóre na konečný rozdíl. Ale jinak byl k vidění hezký zápas, k čemuž jsme tentokrát přispěli i my. S výkonem hráček jsem i vzhledem ke zmiňovaným problémům se sestavou vcelku spokojený,“ konstatoval trenér Házené J. Hradec René Kumpán.

O torzu jindřichohradecké sestavy jasně vypovídá seznam absentujících hráček, který nabízí neuvěřitelných 11 jmen: Lávičková, Vithová, Sigalová (dlouhodobě zraněné do konce sezony), Eliášová (v rekonvalescenci), Bezpalcová, Pilařová (špatná kondice), Kupková, Klečacká (nemoc), Bílá (svalové zranění), Cepáková (hostování v Č. Budějovicích), Urbanová (rodinné důvody).

„Se složením kádru je to momentálně tak trochu loterie. Pochroumané koleno navíc stále trápí Kohoutovou, která sice obětavě nastoupila, ale noha ji pořád bolí a zda bude k dispozici i pro nadcházející střetnutí v Michalovcích, to se dozvím až na pátečním tréninku. To samé platí u Kupkové, která marodí s anginou. Na Slovensko by však s námi už mohla cestovat zkušená sedmadvacetiletá pivotka Barbora Dušková. Ta se k házené vrací po delší době,“ vysvětlil Kumpán.

TJ HÁZENÁ J. HRADEC
Sestava a branky: Doláková, Březinová – Leštinová 2, Kohoutová 3, Hroníčková 1, Keslerová 7, I. Matoušková 4/1, Neidrová 1, Bubeníková 1, Krupicová 4/3.