Zimní pohár vynesl 32 medailí

Český Krumlov – Členové jindřichohradeckého Plaveckého klubu se činili v českokrumlovském bazénu, kde na Zimním poháru mladšího žactva získali deset vítězství, stejný počet druhých míst a dvanáct bronzových medailí.

24.11.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Plavci se o víkendu chystají do Slovinska.

Klání bylo zároveň kvalifikací na Pohár ČR 11letých v Berouně a 10letých v Domažlicích o víkendu 4. a 5. prosince.

Nejúspěšnější závodnicí se stala 11letá Karolína Šimková, jež „vyplavala“ celkem šest zlatých medailí – 200P (prsa), 100PZ (polohový závod), 50VZ (volný způsob), 100P, 200PZ a 50M (motýlek).

Mezi nejmladšími ročníky se dařilo Kateřině Čadkové (2002), která zvítězila čtyřikrát, a to na tratích 50P, 50VZ, 100P a 100VZ.

Zaujaly i výkony Filipa Kopřivy (2001), jenž vyhrál závod na 50P a druhý skončil na 50VZ a 100P.

Ve stejném ročníku se mezi dívkami nejvíce vedlo Julii Smržové. Ta vyhrála 100Z (znak), druhá byla na 50Z a třetí na 100VZ. Stále se lepšící Adéla Lepičová zvítězila na 50P, druhá skončila na 100VZ, 100P a třetí na 100PZ. Andrea Pragerová pak skončila třetí 50 VZ.

Další člen úspěšného oddílu Matyáš Stáňa (2000) doplaval čtyřikrát druhý – 100PZ, 400VZ, 100VZ a 200VZ. Dvě třetí místa získal Roman Schwarz v závodech na 100Z a 50Z.
Mezi děvčaty ročníku narození 2000 zvítězila Anna Hladovcová na 100P a Anna Čadková obsadila třetí příčku na 50P.

Kromě zmiňované Šimkové v nejúspěšnějším ročníku 1999 Viktorie Mňuková vybojovala dvě stříbrné medaile na 100PZ a 200Z, třetí byla na tratích 200P, 100P, 100Z a 200PZ. Mezi chlapci získal Viktor Hejlíček dvě třetí místa na 200VZ a 100P.

Koncem týdne se vypraví šestice jindřichohradeckých plavců K. Šimková, V. Mňuková, A. Lepičová, V. Hejlíček, J. Řehula a M. Stáňa na mezinárodní závody do slovinské Kranji.

Starší závodníky Plaveckého klubu J. Hradec čekají oblastní přebory, které jsou pro ně kvalifikační na mistrovství republiky.

24.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Legiovlak.
4

Pozor, pozor. Na hradecké koleje přijíždí Legiovlak

Za Školou v Dačicích se může stále stavět

Hnutí ANO na jihu Čech zvítězilo v 553 obcích

Jižní Čechy - Zajímavosti z voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 vybral Jan Honner z českobudějovické krajské správy Českého statistického úřadu.

Ve škole v Sokolské chtějí vylepšit družinu

Třeboň - Základní škola Sokolská získala dotaci na zaměstnance, další by mohla pomoci s vylepšením družiny.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.