Málokdo mohl před sezónou předvídat, že do nového kalendářního roku budou v WHIL interlize z lepší pozice vstupovat házenkářky J. Hradce oproti Olomouci. Před vzájemným zápasem měly jihočeské hráčky na kontě šest bodů, soupeřky jenom dva. Hrálo se tedy takříkajíc o čtyři body. Bohužel domácí tým nevyužil možnost ještě více se v tabulce Hanačkám vzdálit.

Obě družstva si byla vědoma důležitosti zápasu, proto na hrací ploše v úvodu panovala značná nervozita. Jihočešky se k pořádnému zakončení svých útočných snah dostaly až v 8. minutě, kdy Eliška Horečková z křídla vyrovnala na 1:1. Hanačky se před zápasem netajily záměrem odvézt si z jihu Čech vítězství, takže byly začátkem evidentně zaskočené. Nemohly se ve skóre od J. Hradce odpoutat a ztratily tím pádem klid. Vyráběly technické chyby jako na běžícím pásu, domácí hráčky ke své škodě ovšem Olomouc trestaly jen zřídka.

Hostující tým často propadal frustraci ze své nemohoucnosti a léčil si ji přehnanou tvrdostí a častými diskusemi s rozhodčími. Místy až brutální zákroky házenkářek z Hané odnesla domácí „matka pluku" Jitka Matoušková, která z palubovky odkulhala a pak dlouho odpočívala na lavičce. Domácímu celku se přeci jen postupně dařilo olomouckou mizérii využít a získat až čtyřgólový náskok. Výborný první poločas v domácí sestavě odehrála Lucie Zbožínková, však si jí také hosté důsledně všímali. V defenzívě si hanácký klub servítky nebral, což domácí spojka častokrát řádně pocítila. V poločase TJ Házená vedla o čtyři branky, přičemž je nutno dodat, že zcela zaslouženě. Pravdou spíše bylo, že náskok měl být vyšší.

Těžko zvědět, co se přihodilo o přestávce v obou šatnách, protože po pauze jakoby na hrací plochu přišli jiní soupeři. Situace se diametrálně obměnila. Tvrdě hrající Olomouc dokázala ještě přibrousit, hostující trenér Jan Bělka vytvářel tlak na sudí častým protestováním. Ještě ve 35. minutě J. Hradec vedl 15:11, ale poté přišel neuvěřitelný kolaps. Domácí hráčky se nedokázaly dostat ke kloudné střele, v obraně nechávaly soupeřkám volnost. Nepomohlo nic. Ani střídání velmi dobře chytajících brankářek, kdy Jana Lavická přišla místo Věry Zimové, ani oddechový čas trenéra Karla Petržaly. Jihočešky předlouhých 25 minut nedaly gól ze hry! Za tu dobu si olomoucký celek vypracoval až šestibrankový náskok (17:23) a s radostí si odvezl doslova darované vítězství.

J. HRADEC - OLOMOUC 21:25 (14:10)
Branky: Eliášová 5, Zbožínková 4/2, Krupicová 4/3, Horečková 3, Kohoutová 2, Matoušková 1, Jonová 1, Maryšková 1 – Berová 4, Fabíková 4, Růžičková 4/4, Huráňová 3, Severová 2, Kubáčková 2, Salašová 2, Gebreselassieová 2, Uličná 1, Remešová 1. Sedmičky: 5/5:4/4. Vyloučení: 3:7. Žluté karty: 3:4. Rozhodčí: Kavulič – Skr.užný, 355 diváků.