Centropen Dačice musí bojovat s konkurencí i soudní cestou

„Je to především zásluhou toho, že stávající zákazníci zvýšili objemy odběrů,“ uvedl generální ředitel společnosti Centropen Ludvík Čurda.
Pokračoval v tom smyslu, že se firma na druhé straně potýká jednak s levnou asijskou konkurencí, ale i s plagiáty výrobků Centropenu na českém trhu. Vloni se podařilo odhalit asi dvakrát falzifikáty a díky rychlému zásahu celníků se na trh dostalo jen minimum tohoto zboží. „Bohužel, jsou případy, že si český importér v Asii zadá výrobu kopií našich výrobků. S jednou takovou firmou se to nyní řeší soudní cestou,“ zmínil Ludvík Čurda.
Centropen v Dačicích v současné době zaměstnává kolem 480 lidí a patří na Jindřichohradecku mezi významné zaměstnavatele.
Samozřejmě ani Centropenu se nevyhýbají problémy z takzvaných kurzových ztrát, způsobených posilující korunou vůči euru a dolaru.
Centropen se zabývá výrobou tradičních psacích potřeb, plnicích per a známých fixů. Ke stálicím patří například dětské pero Tornádo. Mnoho výrobků má takzvané ergonomické trojúhelníkové držení pro pohodlné psaní.