Na začátku stály nevyužité podzemní nádrže na líh.

„Nádrže jsme budovali v době, kdy bylo na trhu málo lihu a bylo potřeba mít jeho dostatečné zásoby. Po určitém čase se však situace změnila, lihu začal být dostatek a potřeba jeho předzásobování přestala být aktuální. Proto jsme stáli před rozhodnutím, co s nevyužitými nádržemi,“ uvedl ředitel společnosti Josef Nejedlý.

A rozhodnutí padlo na vybudování čerpací stanice. „V té době byl prodej pohonných hmot mnohem výhodnější než v současnosti. Navíc zázemí jsme měli téměř hotové. Vlastní budovu, prostory u silnice a nádrže, které splňovaly veškeré normy. Zjednodušeně řečeno k nim stačilo dovést potrubí, upravit provozní budovu a mohli jsme začít prodávat,“ vysvětlil Nejedlý.

Pumpa má jednu zvláštnost, na tabuli o ceně je jednou z položek rum. V maloobchodu prodávaný tuzemák si na čerpací stanici udržel své původní, a pro většinu lidí oblíbenější, pojmenování.
„Prodej rumu jsme ze začátku brali jako žert, vůbec jsm
e nečekali, že bude mít takový úspěch a měsíčně budeme do přivezených lahví stáčet tisíce litrů tohoto našeho výrobku měsíčně,“ uvedl Nejedlý a doplnil, že i přesto se jedná o doplňkovou činnost.