Že se nebude propouštět, slibuje zaměstnancům Maso Planá výkonný ředitel Pavel Kváč. Spojení společností Kostelecké uzeniny a Maso Planá má naopak zaručit efektivitu.

„Hlavním důvodem připravovaného spojení je zdravý růst obou firem. Samozřejmě sledujeme nákladovost provozů. Tu chceme snižovat, a proto chystáme organizační změny,“ uvedl Kváč.

Zájem o levnější

Všudypřítomná krize, s níž právě nejvíc bojuje strojírenský průmysl, se podle Kváče jejich dvou podniků na výrobu a zpracování vepřového a hovězího masa nedotýká. Říká, že tržby se zatím vyvíjejí podle plánů.

„Zákazníci se samozřejmě rozmýšlejí nad tím, co koupit. Ekonomická situace je nutí orientovat se na levnější výrobky. Jejich zájmu musíme částečně přizpůsobit i výrobu. To ale neznamená snížení výroby dalších skupin výrobků,“ nastínil plány Kváč.

Případné navýšení výroby lze podle něj zvládnout se stávajícím počtem zaměstnanců za podmínky zvýšení produktivity práce. Nabírat nové lidi zatím firma nehodlá.

Bez problémů Planá zvládne i zásobování bývalé prodejny Veles v Táboře. O její pronájem se ucházejí dva osvědčení zákazníci masokombinátu. Protest obyvatel Budějovické ulice zastavil hrozbu herny a také radnice trvala na zachování prodeje potravin.

„Náš záměr je rozhodnout do konce září. Dokážu si představit, že v zájmu nájemce bude otevřít do Vánoc,“ přiblížil předpokládané záměry ředitel firmy.
Její otevření uvítá nejen Jaroslava Nováková. „Už aby to bylo,“ nechala se slyšet bývalá a častá zákaznice Velesu.

Planá na východ

Do plánů s podnikem Maso Planá spadá i významnější podíl na vývozu než dosud.„V budoucnu se chceme ještě více prosadit na trhu střední a východní Evropy,“ konkretizoval oblast vývozu.

S připravovaným záměrem růstu obou firem se tak neslučují fámy o tom, že se v podniku bude propouštět .

„Přinejmenším ještě v příštím roce se z hlediska počtu zaměstnanců nic zásadního nezmění. Určitě ne v dělnických profesích,“ upřesnil Kváč.
Všech současných 580 zaměstnanců firmy Maso Planá seznámilo vedení společnosti se svými plány. Nemusejí tedy mít důvod k obavám o ztrátu místa.

Pavlína Macelová