Podle vedoucího technické přípravy výroby Vladimíra Nováka firma začínala v pronajatých prostorech bývalé STS s šesti pracovníky. Na jaře loňského roku zažila velkou expanzi, přestěhovala se do jedné z hal Motoru Jikov, tedy bývalého Adaco, a dnes má 50 trvalých zaměstnanců a zhruba 10 až 15 externích.

„Zabýváme se především zpracováváním kovových profilů, dělením, ohýbáním, lisováním a svařováním plechů a dále montáží výrobků,” uvedl Novák.

Vzhledem k tomu, že majitelé společnosti Andreas Thaler a Ulrich Huper jsou cizinci, 95 procent produkce je určeno pro export.

„Velký podíl mají dodávky kovových komponentů pro solární a fotovoltaické panely. Jedná se hlavně o různé konstrukce střešních systémů a stojanů. Specifickým výrobkem pak jsou sedačky do mikrobusů pro belgického zákazníka,” pokračuje Novák.

Ve čtvrtek v rámci Dne otevřených dveří měli zákazníci možnost se seznámit i s moderním laserem, který umožňuje dělit plechové tabule až do tloušťky 20 milimetrů. Výhodou tohoto zařízení je podle Nováka rychlost, s jakou v plechu vyřezává nejrůznější tvary, a rovněž přesnost. Odpadá tak další zpracovávání, začišťování a navíc je stroj schopný dělat malé série, nebo pouze jeden kus.

Produkce firmy nachází uplatnění v oblasti komponentů pro stavebnictví, okrajově i pro automobilový průmysl a dopravu.
„V plánu je další rozvoj firmy. V záměru je zřídit ještě oddělené pracoviště pro zdravotně hendikepované zaměstnance, kteří by se věnovali montáži a balení výrobků,” doplňuje Novotný.

Tak trochu bolestí, která trápí hodně strojírensky zaměřených firem, je sehnat kvalifikované pracovníky. Zájemců o práci se podle Novotného hlásí hodně, ale ne všichni mají potřebné znalosti, či skutečný zájem pracovat.