V dílnách, kde se kontrola provádí, by měly být totiž nainstalovány kamery, aby příslušné orgány mohly ve sporných případech posoudit, zda bylo udělení známky oprávněné.

„Podle mého je to hloupost. Na záznamu stejně nikdo nepozná, jestli je auto v náležitém technickém stavu. Spíše to zavání šikanou ze strany úředníků. Navíc pochybuji, že nahrávky bude někdo do detailů zkoumat," tvrdí Daniel Kříž, automechanik z Jindřichova Hradce, který se zabývá i přípravou vozů k technické prohlídce.

Těžkou hlavu by mohla nová právní úprava přinést hlavně soukromým dílnám, které prohlídku běžně dělají.
Náklady na vybudování kamerového systému by totiž zůstaly pouze na provozovatelích, což může způsobit skokový nárůst cen. Přesto však zůstávají majitelé oprávněných servisů na Jindřichohradecku v klidu.

„Já doufám, že se jedná jen o falešný poplach. Pokud k tomu však dojde, budeme se muset podle zákona zařídit," říká provozovatel stanice technické kontroly v Jindřichově Hradci Jaroslav Cettl.

Nová zákonná norma prý ale nemusí znamenat podle Cettla zdražení. „Nárůst cen způsobují spíše takové ty drobnější věci, kterými nás naše vláda zásobuje, jako je neustálé a zbytečné papírování. Pokud budeme muset nakoupit kamery, tak je koupíme, ale není to důvod ke zdražování," konstatoval Cettl.