Majitel autodopravy AVZ logistik v Jindřichově Hradci, Milan Jiruška, patří k těm, jejichž podnikání se krize nemile dotkla. „Tento rok je obecně ekonomický pokles, zakázek ubylo. Každé zdražení je samozřejmě znát. Zatím ale fungujeme a zvládáme to,“ informoval.

Podobně je na tom i firma Marek CZ Prachatice z Jindřichova Hradce: „Zakázek letos opravdu ubylo, ale naštěstí se to dál neprohlubuje. Určitě hlavním důvodem je krize, nyní se neobchoduje v takové míře jako dřív. Ceny nafty jsou teď příjemnější než v předchozích letech,“ sdělil zaměstnanec firmy.

Úbytek zakázek zaznamenala také Jindřichohradecká pobočka firmy ICOM transport. „Vzhledem k omezení výroby u významných zákazníků, došlo k poklesu počtu přeprav. Tuto situaci jsme řešili odstavením části vozového parku, a tím jsme umožnili řidičům čerpat staré dovolené. V současné době máme však signály, že se od září zase vrátíme ke stabilním výkonům, které byly naplánovány i na letošní rok,“ shrnula situaci tisková mluvčí firmy Renata Kundelová.

Najdou se však také výjimky, jako je například Roman Dolejší z hradecké autodopravy, který je plně vytížený.

„Víceméně jsme na tom dobře. Máme smlouvu s firmou Fruko–Schulz, tak obě dvě naše auta jsou plně vytížená. Krizi tedy zatím nepociťujeme. Jsem spokojen i s cenou nafty. Letos je až o osm korun nižší než vloni,“ uvedl Dolejší.

Renata Pávková