Jsou určena na pomoc i těm, kteří podnikají v takzvané oblasti poskytování služeb. Tedy například architekt, veterinář, taxislužba či hostinská činnost.

„Důležitou úlohou kontaktního místa je usnadnit vstup do podnikání začínajícím podnikatelům. Místo bude fungovat na magistrátu města České Budějovice a využívat ho budou moci tedy i lidé z Jindřichohra­decka. Místo nebude určené jen pro podnikatele, ale například pro veterináře, pro které platí zvláštní předpisy,“ informoval vedoucí živnostenského odboru jindřichohradeckého městského úřadu Jan Nořinský.

Poradenských míst není nikdy dost, pro podnikatele je tu i hospodářská komora. „Myslím si, že čím, více těchto služeb funguje, tím lépe. Důležité je, aby o tom lidé věděli a také jim byla skutečně poskytnuta pomoc. Příliv informací je tak rychlý, že je vždy na co se ptát. I my jsme tady pro všechny podnikatele bez rozdílu, nejen pro naše členy,“ potvrdila ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Jindřichově Hradci Jana Ježková.

Někteří odborníci však těchto služeb příliš nevyužijí. „Zatím jsme poradnu nepotřebovali, protože k autorizaci je nutná znalost stavebního zákona, který jsme se museli naučit. Služeb by se dalo využít například ke zjednodušení práce,“ tvrdí stavební inženýrka z třeboňské kanceláře architekta Radka Zemana Markéta Zemanová.

Jiní nové poradenství vítají. „Kdybych potřeboval, tak bych si určitě poradit nechal. Dnes je tolik novinek, že někdy je dobré se informovat. Změny ve vyhlášce o řízení motorových vozidel také musím sledovat,“ sdělil taxikář Marek Trnka s Chlumu u Třeboně.