Ovšem z hlediska produkce ryb je podle předsedy představenstva Rybářství Třeboň Josefa Malechy spolu s Bošileckým, který se bude lovit v listopadu, nejlepší. Král rybníků Rožmberk vydá maximálně kolem 250 tun ryb, zatímco u daleko menšího Horusického rybáři počítají, že tento týden v sítích uvízne kolem 300 tun a v létě na plné vodě již odlovili 200 tun.

Rybářům na začátku podzimu poněkud zkřížilo plány teplé počasí. „S jeho nepřízní jsme počítali již při tvorbě plánu výlovů a na začátku jsme lovili rybníky, kde jsou dostatečné vstřiky. Nyní je počasí doslova předpisové, v noci zima, voda se ochladila a přes den slunce,“ uvedl včera Malecha.

Horusický rybník se bude lovit až do pátku, v úterý začal Špačkov ve Staňkově a ve středu Spolský velký. Pro všechny, kdo nemají ve všední den čas a přesto by se rádi na výlov podívali, se dle rybářské hantýrky „strojí“, tedy připravuje rybník Dvořiště. Zde bude moci veřejnost od pátku do neděle sledovat nejenom samotné rybáře při práci, ale také ochutnat pokrmy z ryb a pochopitelně si i nějakého šupináče koupit domů.

Protože ryby z podzimních výlovů jsou určené především pro vánoční trh, zeptali jsme se včera ředitele společnosti Fish Market Rudolfa Provázka, který se stará o obchodní stránku třeboňského producenta ryb, na vánoční ceny kaprů.

Zatím však odpovídá vyhýbavě: „Zatím se loví první velký rybník. Musíme počkat, zda se naplní naše předpoklady ohledně množství ryb. Nyní je cena otevřenou otázkou.“

Podzimní výlovy jsou v plném proudu také v dalších místech regionu. Rybářství Kardašova Řečice plánuje na příští týden zatahovat sítě ve známých rybnících Kačležský, a to od úterý do středy, a ve čtvrtek začne výlov Holné, který potrvá přes celý prodloužený sváteční víkend, takže i další víkend si milovníci podzimní atmosféry výlovů přijdou na své.

Bohatství vydávají i nejrůznější obecní rybníky. Například v Českém Rudolci zatahovali v sobotu sítě místní dobrovolní hasiči v rybníku Vrzalák.