Ryby však prý na velikonočních stolech budou, a to bez zdražení, i když stále zamrzlé hladiny rybníků roztávají jen pozvolna.

„Pomáháme si na rybnících v rozmrazování aerační technikou, která je tam dlouhodobě, a snad nám pomůže i počasí. Na příští čtvrtek a pátek máme plánovaný výlov rybníka Klec a některých dalších menších rybníků s tržní rybou,“ uvedl předseda představenstva společnosti Rybářství Třeboň Josef Malecha.

V plánu mají do Velikonoc podle něj slovit 150 tun tržních ryb. Led na rybnících mají i rybáři z Kardašovy Řečice. Velikonočního kapra už ale mají v sádkách.

„Kvůli velkým odběratelům jsme pod tlakem, chtějí mít ryby týden před zahájením prodeje. Proto jsme využili oteplení před čtrnácti dny a na Řečickém rybníku jsme rozpařili velké loviště a od středy do pátku jsme lovili. Dohromady tam bylo 130 tun kapra, 10 tun amura a 25 tolstolobika,“ uvedl ředitel společnosti Rybářství Kardašova Řečice Zbyněk Zajíc.

Dlouhá tuhá zima se rybářům tentokrát prodražila, zejména na výdajích za elektřinu. Provzdušňovací technika na rybnících byla v provozu takřka nepřetržitě. „Dřív ale také bývala tuhá zima, jen jsme si na ni postupně časem odvykli,“ konstatoval Zbyněk Zajíc.

Rybáři pak ještě budou, až jim to umožní počasí, pokračovat ve výlovech ryb na zarybnění rybníků.